Gegužės 24 d. Pasvalys vėl taps chorinės muzikos epicentru – čia vyks penktasis Šiaurės Lietuvos chorų festivalis, subursiantis daugiau kaip 20 šio žanro kolektyvų, daugiau kaip 500 dalyvių iš visos Lietuvos, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.
Nors šiemet festivalis kiek mažesnio masto, jo atmosfera – ypač šilta ir artima. Festivalyje pasirodys ištikimi bičiuliai, kūrę šią tradiciją nuo pat pradžių, o šalia jų – ir nauji veidai, nauji žmonės, žengiantys pirmuosius žingsnius festivalio scenoje. Šis renginys – svarbus kultūrinis reiškinys Aukštaitijos regione, skatinantis aplinkinių apskričių kolektyvus plėtoti chorinį žanrą.
Ne vienerius metus Pasvalio kultūros ir poilsio parko estradoje vykstantis festivalis tapo tikraisiais šios šventės namais. Šiais metais parkas nušvis ypatingomis spalvomis, o jungtinis chorų koncertas dar kartą sustiprins jo vaidmenį – kaip vietos, kurioje gyvena, kvėpuoja ir auga kultūra.
Vienas ryškiausių šių metų akcentų – visiškai kitoks skambesys. Pirmą kartą festivalyje jungtiniam chorui akompanuos ne pučiamųjų instrumentų orkestras, o multiinstrumentalistas Saulius Petreikis su grupe „SP World Orchestra“. Festivalio jungtiniame koncerte chorai atliks net 17 kūrinių – nuo auksinės klasikos iki chorinei muzikai neįprasto roko.

Festivalis svariai prisideda prie Dainų švenčių tradicijų puoselėjimo Šiaurės Lietuvoje, todėl Pasvalio kultūros centras gali didžiuotis, kad rengia išskirtinį šio žanro kultūrinį reiškinį šiame regione.
Festivalį rengia Pasvalio kultūros centras kartu su partneriu Lietuvos nacionaliniu kultūros centru. Festivalio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba. Renginys nemokamas ir atviras visiems.
Nepraleiskite svarbiausių kultūros naujienų ir gaukite jas kiekvieną penktadienį į savo elektroninio pašto dėžutę užsisakę LRT kultūros naujienlaiškį. Šio naujienlaiškio nenorėsite atsisakyti.



