Kultūra

2019.01.21 11:50

Vokietijoje pavogti į LNOBT vežti „Turandot“ kostiumai, verti šimtų tūkstančių eurų

BNS2019.01.21 11:50

Vokietijoje iš į Vilnių vykusio vilkiko pavogti operos „Turandot“ atlikėjams skirti kostiumai – šios operos premjera Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) numatyta kovą.

Kaip pranešė LNOBT, vagystė įvyko sausio 17-osios naktį, Vokietijoje, netoli Giutersloho miesto Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje.

Vagystė gali sujaukti LNOBT planus parodyti šią operą jau kovo pradžioje – pasaulinė Roberto Wilsono režisuotos Giacomo Puccinio operos premjera lapkritį vyko Madrido Karališkame teatre. Planuota, kad po to ši opera bus parodyta Vilniuje.

„Vagystė greičiausiai įvyko tamsiuoju paros metu, kai vairuotojas ilsėjosi privalomąsias poilsiui valandas, prieš tai apžiūrėjęs vilkiką. Rytą, atlikdamas pakartotinę procedūrą po nakties, jis pamatė, kad vilkikas išplėštas ir trūksta dalies krovinio“, – BNS sakė LNOBT Rinkodaros departamento direktorius Julijus Grickevičius.

Jis tvirtino, kad gali būti pavogta iki šimto kostiumų, įskaitant itin brangius ir daug darbo pareikalavusius pagrindinių solistų kostiumus. Iš viso dingo maždaug 600 kilogramų svorio krovinys.

„Šeštadienį paaiškėjo, kurios būtent kostiumų dalies trūksta. Teisėsauga informuota, tyrimą vykdo Vokietijos policija, informuota ir Lietuvos policija. Įmanoma, kad nuostolis gali siekti kelis šimtus tūkstančių eurų“, – BNS sakė J. Grickevičius.

Krovinys buvo draustas.

LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas teigė, kad daroma viskas, jog nauji scenos kostiumai, identiški pavogtiesiems, būtų pasiūti laiku ir operos premjera, kaip numatyta, įvyktų kovą.

„Jau netrukus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre prasidės intensyvios būsimosios premjeros repeticijos. Kartu su teatro žiūrovais tikimės nepamirštamo scenos reginio, kurį padės sukurti puikūs Lietuvos atlikėjai“, – sakė J. Sakalauskas.

Kostiumus R. Wilsono pastatymui sukūrė italų dailininkas Jacques`as Reynaud. Daug sudėtinių dalių turintys kostiumai buvo gaminami Vokietijoje, Ispanijoje ir Italijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt