Naujienų srautas

Kultūra2018.12.18 12:10

V. Landsbergis: Kalėdos yra savotiška šeimos inventorizacija

Antradienio popietę Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta profesoriaus Vytauto Landsbergio turimų šventinių atvirukų paroda. Tarp profesoriaus turimų sveikinimų yra ir garsių Lietuvos kūrėjų, tokių kaip Rimtautas Gibavičius ir Petras Repšys, darbų. 

V. Landsbergis susirinkusiems į parodos atidarymą sakė prieš kelis dešimtmečius su draugais dailininkais vystęs gražų paprotį – sveikinti vieni kitus dovanojant po mažą kūrinį: „Tai buvo gražus bendravimo ir sveikinimo būdas, bendrytės parodymas. Mes su Gražina tų atvirukų neišmesdavome, vis krovėme į lagaminėlį. Kai pradėjome atrinkinėti ir atiduoti Martyno Mažvydo bibliotekai knygas, vėl atradome šiuos atvirukus.“

Profesoriaus teigimu, kaži, ar dabar dailininkai elgiasi panašiai ir kuria atvirukus, tampančius kūriniais, tačiau linkėtų tai pabandyti. 

Kalbėdamas apie vaikystės Kalėdas, V. Landsbergis tikino, kad tai visuomet buvo didelė šventė, į kurią susirinkdavo ne tik viena šeima, bet netgi kelios. „Kalėdos yra tam tikra inventorizacija – proga susitikti visiems ir pamatyti, kiek kas paaugo, kas pasikeitė. Tai ir džiaugsmo šventė, ir proga prisiminti tuos, kurie jau „jūroje“ – jau nepasiekiami, toli toli rytuose, ar vakaruose...“, – sakė profesorius. 

Gražina Landsbergienė, prisimindama ankstesnes Kalėdas, teigė, kad per svarbiausias metų šventes šeimos narių ir artimųjų susirinkdavo daug, kartais – net 27 žmonės. Šeimos – savotiško klano – susitikimas per Kalėdas buvo itin saugomas ir vertinamas. 

Ir dabar, pritarė V. Landsbergis, Kalėdų esmė nepakitusi: „Tai susirinkimas. Jei kas ir negali atvykti Kūčių vakarą, žinome, kad parsiras Kalėdų rytą.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi