Naujienų srautas

Kultūra2018.10.31 00:35

Varėnoje teatrų festivalyje triumfavo A. Giniotis

Varėnoje išdalinti devintojo režisierės Dalios Tamulevičiūtės teatrų festivalio prizai. Geriausiu festivalio režisieriumi išrinktas Aidas Giniotis – už Sauliaus Šaltenio pjesę „Riešutų duona“. Šis spektaklis pelnė ir žiūrovų prizą.

„Keistuolių teatro“ režisierius A. Giniotis į Vilnių išsivežė du pagrindinius festivalio apdovanojimus – jis tapo geriausiu režisieriumi, o jo spektaklis pagal S. Šaltenio apysaką „Riešutų duona“ pelnė Žiūrovų prizą.

„Ji pataiko į tai, ko mums šitoj gadynėj labai trūksta. Mes esam greičiausiai pasimetę tarp tinklaraščių, spaudos, medijų, tarp likimų, diskusijų, politikų, kovų už įvairiausias teises. Ir margam pasaulio balaganėlį mes tiesiog pamirštame pasišnekėti apie kažką labai paprasto. Pamirštam atsigręžti iš esmės į kiekvieną žmogų kaip asmenybę, o šitam spektaklį mes pabandom padaryti tai“, – sako A. Giniotis.

„Riešutų duonoje“ Liukos Kaminskaitės vaidmenį atlikusi Aistė Šeštokaitė paskelbta geriausia jaunąja aktore, o jos tėvą suvaidinęs Dalius Skamarakas – geriausiu antraplaniu aktoriumi. Aktorius Eimantas Pakalka pelnė geriausio jaunojo aktoriaus apdovanojimą už vaidmenį Oskaro Koršunovo „Pamišėlyje “.

Aleksandra Metalnikova , už Liusios vaidmenį Lietuvos rusų dramos teatro spektaklyje „Vienišas žmogaus balsas“ pagal Svetlanos Aleksijevič knygą „Černobylio malda“ pripažinta geriausia festivalio aktore. A. Metalnikova – paskutinio D. Tamulevičiūtės kurso studentė.

Geriausiu festivalio aktoriumi paskelbtas Henrikas Savickis, kuris Kauno miesto kamerinio teatro dokumentiniame spektaklyje „Alksniškės“ sukūrė prezidento Kazio Griniaus vaidmenį. Anot H. Savickio, pripažįstančio savo išorinį panašumą su prezidentu, įprasminti vieną demokratiškiausių Lietuvos prezidentų ir priminti visuomenei jo gyvenimo misiją – tarnauti demokratijai –toks buvo spektaklio tikslas.

Iš viso teatrų festivalyje išdalinta 13 apdovanojimų.

Plačiau apie tai – Rūros Lankininkaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi