Kultūra

2018.10.22 13:23

A. Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pristatytas Niujorke

LRT.lt2018.10.22 13:23

Spalio 20 dieną įvyko Arūno Matelio filmo premjera Niujorko Baltijos filmų festivalyje.

Tai pirmą kartą vykstanti iniciatyva, siekianti pristatyti Šiaurės Europos kino filmus Amerikos auditorijai.

Į filmo seansą atvyko ir keli JAV Kino meno ir mokslo akademijos nariai, kurie balsuos už geriausią filmą Oskarų Užsienio kalbos kategorijoje.

Galimybė siekti „Oskaro“ dar rugpjūčio mėnesį atiteko filmui „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, todėl, pasak kūrėjų, premjera Niujorke yra svarbi šio filmo „Oskarų“ kampanijos dalis.

„Kas mėnesį atsiranda tūkstančiai naujų filmų, kurie konkuruoja dėl patekimo į konkursines, ir nebūtinai, programas. Festivaliai stengiasi neimti jų šalyse rodytų ar senesnių nei metai filmų. Nežinau, kiek dar tęsis „Lūzerių“ kelionė, bet paradoksaliai metų jubiliejaus ekrane mėnesis yra intensyviausias „Lūzerių“ gyvenime“, – filmo pristatyme kalbėjo režisierius A. Matelis.

Filmo seansas Niujorke – jau ketvirtoji filmo premjera šį mėnesį. Spalį įvyko filmo premjeros Šveicarijoje, Liuksemburge, Azerbaidžiane. Taip pat sekmadienį filmas  pirmą kartą parodytas Norvegijoje. Visą mėnesį, beveik kas dieną, filmas rodomas įvairiuose miesteliuose ir kino teatruose Italijoje bei Šveicarijoje.

Lapkričio mėnesį „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pradės su premjera Olandijoje. Kiek vėliau, režisierius Arūnas Matelis kartu su filmu keliaus į Los Andželą, kur tęs filmo kampaniją „Oskarų“ apdovanojimui siekti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.