Kultūra

2018.10.12 23:33

Vilniaus mažajame teatre – naujas žvilgsnis į Žemaitės kūrybą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.12 23:33

Režisierė Gabrielė Tuminaitė Vilniaus mažajame teatre stato spektaklį pagal Žemaitės apsakymą „Marti“. Spektaklio inscenizacijos autorė Paulina Pukytė.

Katrė ir Vingių Jonas – Žemaitės apsakymo „Marti“ personažai žinomi nuo vaikystės, kai mokyklos programoje visiems privalomai teko skaityti šį Žemaitės apsakymą. 

Spektaklį pagal šį apsakymą Vilniaus mažajame teatre statanti režisierė G. Tuminaitė sako, kad prieš keletą metų šiame teatre statytas kitas lietuvių literatūros programinis kūrinys – Vaižganto „Dėdės ir dėdienės“ ją paskatino vėl atsigręžti į lietuvių literatūros klasiką – šįkart ji nusprendė pažvelgti į gerai žinomus Žemaitės personažus, bandant atsikratyti stereotipų.  

 „Šitie kanoniniai kūriniai iššūkis visiems – tiek aktoriams, tiek režisieriui –visai kūrybinei grupei, susidoroti su savo mentalitetu, nuostatomis, įsivaizdavimais ir su jais susigrumti, o Žemaitės kūrinys nustebino. Kai perskaitai ir turi omeny šiandienos kontekstą, mažai kas pasikeitė mūsų sąmonėj, tai tokia proga prisiminus mūsų ištakas, neišspręstus klausimus. Šimtmečiais klausimai tie patys sprendžiami vis nesėkmingai, vis neįveikiame savo kompleksų“, – sako G. Tuminaitė.

Šiame darbe režisierė vėl bendradarbiauja su rašytoja ir dramaturge P. Pukyte, prieš trejus metus G. Tuminaitė pastatė spektaklį „Bedalis ir labdarys“, pagal to paties pavadinimo P. Pukytės knygą.

Spektaklyje pagrindinius Katrės ir Vingių Jono vaidmenis kuria Indrė Patkauskaitė ir Tomas Kliukas, taip pat vadina Eglė Gabrėnaitė, Gediminas Girdvainis, Daumantas Ciunis, Tomas Stirna, Jūratė Brogaitė, Vilija Ramanauskaitė, Rasa Jakučionytė ir Agnė Kiškytė.

Spektaklio premjera Mažajame teatre – kitą penktadienį.  

Daugiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt