Kultūra

2018.10.12 02:29

Prasidejo „Vilnius Jazz“ festivalis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.12 02:29

Sostinėje prasidėjo 31-asis „Vilnius Jazz“ festivalis. Pirmasis koncertas, skirtas žymaus lenkų džiazo pianisto, kompozitoriaus Krzysztofo Komedos atminimui. Scenoje kūrybinė komanda iš Lenkijos  pristatė specialią programą, kurioje K. Komedos muziką interpretuoja su kompozitoriaus Dainiaus Pulausko grupe.

Iki pirmadienio Lietuvos rusų dramos teatre vyksiančiame festivalyje pasirodys Lietuvos, Izraelio, JAV, Švedijos ir kitų šalių atlikėjai. Pasak organizatorių, džiazas – individualybių muzika, todėl kiekvienas koncertas – savaip įdomus.

„Kaitą tai pastebiu, nes iš tikrųjų matau senuosius džiazo festivalio fanus mano kartos, kurie ateina su savo vaikais, ir net su savo vaikų vaikais. Mes matome kelias džiazo generacijas džiazo mėgėjų Vilniaus džiazo festivalyje, o suvokimas, aš matau, kad yra nekintančiai labai geras. Čia renkasi ta publika, kuri žino, kur eina, ir ko tikėtis. Atviri naujovėms, visą laiką mėgsta išgirsti geriau kažką naujo, negu visiškai tradicinio seno“, – sako „Vilnius Jazz“ festivalio vadovas Antanas Gustys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.