Kultūra

2018.09.28 23:49

M. K. Čiurlionio kvartetas pradeda jubiliejinį sezoną

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.28 23:49

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kvartetas pradeda jubiliejinį 50-ąjį sezoną ir ta proga klausytojams rengia pasaulio šedevrų programą su vienu iš kvarteto įkūrėjų, violončelininku Sauliumi Lipčiumi bei pianistu Petru Geniušu.

S. Lipčius, šiemet užleidęs vietą jaunam violončelininkui Glebui Pyšniakui, M. K. Čiurlionio kvartete grojo nuo jo įkūrimo. Dar studijų metais susikūręs kolektyvas koncertuodamas garsino Lietuvą visame pasaulyje. Išgyvenęs skaudžių muzikantų netekčių kvartetas išliko, nes jį visada vienijo kūrybiška atmosfera ir humoras. Net iš priverstinės tarnybos sovietų armijoje jie šaipėsi drauge.

„Pas mane kariniame biliete, kurį aš jau gavau išeidamas iš kariuomenės, yra parašyta „pučiamųjų orkestro violončelininkas“, – pasakojo S. Lipčius.

Šeštadienį M. K. Čiurlionio kvartetas pradeda jubiliejinį 50-ąjį sezoną. Į pirmąjį koncertą Nacionalinės filharmonijos salėje „Romantiški kvintetai“ pakviestas ir violončelininkas S. Lipčius. Penki muzikantai atliks Franzo Schuberto kvintetą C-dur.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.