Naujienų srautas

Kultūra2018.09.21 14:12

Teatro elitas. Baleto primarijus V. Kudžma: man patiko nuolatinė kova

LRT.lt 2018.09.21 14:12

„Baimės ir nerimo prieš klasikinį spektaklį pas visus daugiausia“, – video projekte „Teatro elitas“ sako baleto primarijus, pedagogas ir baletmeisteris Vytautas Kudžma. Daugiau nei penkiasdešimt karjeros metų baleto menui paskyręs scenos aristokratas jaunystėje buvo nepralenkiamas –  jis šoko visus klasikinio ir šiuolaikinio repertuaro vaidmenis. Jam buvo pavaldūs visapusiški veikėjai – emocionalūs, charakteringi, techniškai sudėtingi.

„Man patiko kova – nuolatinė, neleidžianti atsipalaiduoti. Tas užsispyrimas, valios rodymas“, – interviu metu apie save pasakoja vienas ryškiausių Lietuvos baleto šokėjų. Reiklus, darbštus ir drausmingas baleto primarijus sako, dėka šių savybių pasiekė aukštų rezultatų. 

Vytautas Kudžma solinę karjerą pradėjo 1967 m. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Nė pats neįtarė, kad šiame teatre šoks, kurs ir kitus mokins visą savo gyvenimą. Po pasibaigusios šokėjo karjeros, jis ilgus metus dirbo LNOBT baletmeisteriu ir pedagogu Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Šiandien V. Kudžma leidžia sau ilsėtis, nors tik prieš metus pasitraukė iš baletmeisterio pareigų. Pasak maestro, patirtys, profesiniai išgyvenimai nepasimiršta, viskas artima ir svarbu tarsi vakar įvykę. 

Lietuvos teatro sąjunga pristato video projektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Video interviu jie dalijasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi