Kultūra

2018.08.14 12:43

A. Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pristatytas Jungtinėje Karalystėje

LRT.lt2018.08.14 12:43

„Pull Focus“ dokumentinių filmų festivalyje pristatytas Arūno Matelio naujausias filmas. Kartu tai ir angliška filmo premjera.

„Pull Focus“ dokumentinių filmų festivalis – tai specialus Belfasto kino festivalio organizuojamas vasaros renginys. Šis festivalis kreipia išskirtinį dėmesį į šiuolaikinę, stebimąją dokumentiką, o ypač Airijos bei Šiaurės Airijos bendrą produkciją.

Festivalio organizatoriai buvo nudžiuginti žmonių susidomėjimu – vienas žiūrovas itin nustebino filmo kūrėjus ir festivalio komandą – 7 ryto jis išvyko iš savo namų, dviračiu važiavo 220 kilometrų, kad spėtų į filmo seansą.

Vieni iš svarbiausių filmo koprodiuserių – „Dearcan Media“, Šiaurės Airijos ir Jungtinės Karalystės prodiuserinė kompanija. Būtent dėl to angliškai premjerai filmo komanda pasirinko Belfastą.

„Jų parama buvo itin svarbi filmo gamybai, – prisimena A. Matelis. – Pradedant filmą trūko pinigų pirmiesiems filmavimams Šiaurės Airijoje ir Airijoje, kur prasidėjo Giro. Buvo planuota šių labai svarbių filmavimų atsisakyti, bet Šiaurės Airijos kompanija, likus trims savaitėms iki pradžios prisijungė prie filmo, prisiėmė riziką ir neturėdama jokios paramos pradėjo ruoštis. Tik dalį lėšų vėliau padengė Šiaurės Airijos kino taryba – dar ir todėl „Dercan Media“ indėlis yra neįtikėtinai didelis.“

Pagrindinis filmo koprodiuseris iš Šiaurės Airijos, Deaglan O Mochain, papasakojo apie įtemptą filmo gamybos laiką: „Kiekvienas filmas turi savų iššūkių, šiame tai buvo bandymas surinkti pinigų per trumpą laiką, kad galėtų prasidėti filmavimai Giro varžybose ir kad Arūnas turėtų laiko susitikti su Giro komanda bei užmegzti santykius su dviratininkais prieš jiems išvykstant į Italiją. Mūsų vietiniai partneriai, „NI Screen“, buvo nuostabūs, pamatė filmo potencialą ir padėjo mums visais galimais būdais – pabaigoje, jie buvo labai patenkinti rezultatu ir džiaugėsi prisidėję prie šio filmo įgyvendinimo.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.