Naujienų srautas

Kultūra2018.08.08 12:41

Projekte „Kablys + jūra“ parodą pristačiusi menininkė dėl svajonės metė darbą ir apsigyveno pajūryje

„Gana ilgai ėjau iki laisvės – kalbu ne apie fizinį suvaržymą, o apie jausmų, potyrių, norų išsilaisvinimą, intuicijos klausymą“, – sako menininkė Ida Šeštokaitė-IDIcouleur, savo paveikslų parodą „Laisvė“ pristačiusi pajūryje vykstančiame projekte „Kablys + jūra“. Dėl savo kūrybos ji net pasiryžo mesti darbą.  

Nuvykus į Lietuvos pajūrį jau galima pasidžiaugti ne tik ošiančiomis bangomis, bet ir kokybiškomis kultūrinėmis pramogomis. Nesibaigiantis renginių ciklas „Kablys plius jūra“ kiekvieną dieną kurorto svečius kviečia į vasaros rezidenciją pajūryje. Čia lankytojus pasitinka nemokami koncertai, išskirtinės meno parodos, šokių vakarėliai bei įvairūs seminarai.

Praėjusį savaitgalį pajūrio terasoje grojo daugiau nei tris dešimtmečius gyvuojanti grupė „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“. Ekstravagantiškas 8 žmonių kolektyvas savo ilgaamžiškumo priežastimis įvardija tarpusavio supratimą ir klausytojų gebėjimą atsipalaiduoti.

„Man atrodo, kad mūsų klausytojų bendruomenė, ko gero, labai panaši į mus pačius – labai rimti, kai reikia, bet leidžia sau taip nukrypti ir atsipūsti, kad pažiūrėjęs iš ryto į žmogų su kostiumu nepasakytum, kad jis vakare klykia“, – nuotaikingai apie savo gerbėjus sako grupės narys Arvydas Makauskas.

Praėjusią savaitę projekto lankytojai taip pat galėjo išvysti menininkės I. Šeštokaitės-IDIcouleur parodą „Laisvė“. Moteris pasakoja, kad dėl savo svajonės metė darbus, išnuomojo savo butą ir keliems mėnesiams pradingo žiemiškoje Palangoje, kur tyloje ir ramybėje vienas po kito gimė ekspresyvūs darbai.

„Mano paveikslai gimė čia, Palangoje žiemą. Tuo metu jaučiau didžiulį poreikį keisti savo gyvenimą, todėl atvykau čia, kur ramybė, kur galėjau atsiduoti kūrybai. Visi paveikslai čia gimė per kelis mėnesius“, – pasakoja menininkė.

Kultūros ciklas Palangoje jau pasitiko paskutinį vasaros mėnesį, bet jo programa – toli gražu neišsemta. Šią savaitę, penktadienį, laukia nemokamas grupės „ba.“ koncertas, o šeštadienį – Aldonos Vilutytės praktinės kalbos seminaras „Ką gali moters balsas“.

Išsamiau – Manto Vilimo ir Vytauto Pauliukevičiaus reportaže

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi