Kultūra

2018.07.04 20:40

Laužo stereotipą, kad knygų skaitymas – užsiėmimas vienumoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.04 20:40

Aptarti aktualios, didelio susidomėjimo sulaukusios ir rezonansą visuomenėje sukėlusios knygos vilniečiai kas mėnesį renkasi į skaitytojų klubą Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Organizatoriai sako, kad klubą lankančius žmones vienija nepasitenkinimas vien tyliąja skaitymo proceso dalimi.

Geros knygos – tokios, kurias įdomu ne tik skaityti, bet ir aptarti su kitais. Tuo neabejoja į skaitytojų klubą susibūrę Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos lankytojai. Kartą per mėnesį klube jie susitinka 13 metų – organizatorės sako nepraleidusios nė vieno paskutinio mėnesio antradienio, nebent jis pasitaikydavo šventinę dieną arba per atostogas.

„Turbūt beveik visada skaitome Nobelio premijų laureatų knygas, galbūt ir kažką anksčiau skaitę buvom, bet perskaitom iš naujo ir kūrinys atrodo visiškai kitaip. Kartais kviečiame į susitikimus literatūros kritikus, vertėjus. Kartais skaitome lietuvių autorių knygas, nors mūsų tikslas buvo ne skaityti ir aptarti lietuvių literatūros autorius, nes tam yra Rašytojų klubas, kurie pristatinėja tokias knygas“, – sako A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų kubo kuratorė Rūta Skorupskaitė.

Klubo lankytojai pasakoja, kad kalbėti apie knygas ne mažiau įdomu negu jas skaityti – esą kiekvienas žmogus į diskusiją įneša individualios patirties ir autentiškų minčių. Ir nors knygų skaitymas dažniausiai asocijuojasi su buvimu vienumoje, skaitytojų klubo nariai sako būtent aptarinėdami perskaitytas knygas su kitais, kūrinį pažįstantys iki galo ir atkreipiantys dėmesį į iki tol nepastebėtas jo detales.

Plačiau apie skaitytojų klubą – Giedrės Baltrušytės pasakojime.