Kultūra

2018.07.01 20:48

JAV stringa paminklo A. Ramananauskui-Vanagui statybos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.01 20:48

2017 metais buvo paskelbta, kad Jungtinėse Valstijose, gimtajame Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago mieste, bus pastatytas jam skirtas paminklas. Planuota, kad Niu Briteno miestelyje paminklas iškiltų 2018 metų lapkritį, bet šiuo metu klausimas įstrigęs, vietos valdžia neišduoda galutinio leidimo.

Amerikos lietuvių bendruomenė mano, kad tam daugiausia įtakos turėjo naujo tarybos nario paskleista informacija, neva A. Ramanauskas-Vanagas prisidėjo prie holokausto Lietuvoje.

Lietuvos partizanų vadui A. Ramanauskui-Vanagui skirtam paminklui buvo pasiūlyta vieta šalia gausiai lankomo Amerikos meno muziejaus, gyventojų pamėgtame parke, kuriame švenčiamos miesto šventės.

Tačiau lietuvių bendruomenės Amerikoje nariai sako, kad šiuo metu procesas įstrigo ir galutinis leidimas statyti paminklą nėra gautas. Bendruomenės teigimu, naujai į Niu Briteno miesto tarybą išrinktas atstovas, Centrinio Konektikuto valstijos universiteto profesorius, kitiems tarybos nariams pateikė prieštaringos informacijos apie A. Ranamauską-Vanagą, neva jis prisidėjo prie holokausto Lietuvoje. 

Lietuvių bendruomenė piktinasi ir rašytojos Rūtos Vanagaitės viešais pareiškimais, esą ji surinkusi duomenų apie partizano dalyvavimą holokauste ir bendradarbiavimą su sovietų saugumo struktūromis. R. Vanagaitė šią situaciją komentuoti atsisakė.

Plačiau apie tai – Jovitos Sukackaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt