Kultūra

2018.06.21 10:41

„Devilstone“ menai ir įdomybės: nuo Joan Cornella iki kūno spektaklių

LRT.lt2018.06.21 10:41

Liepos 12–15 d. Anykščiuose vyksiantis alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ lankytojams pateiks ne tik muzikos keturiose scenose, bet ir spalvų festivalio menų zonoje „Masinė Hipnozė“ ir mieste. Kasmet festivalio erdvę papuošia jungtinė menininkų darbų paroda, kurios provokuojanti estetika atliepia festivalio dvasią. Parodos epicentre vyks atviri workshopai, body-paint sesijos, šokio spektakliai ir ekstremalūs performansai, kuriamos instaliacijos. Dešimtajame „Devilstone“ festivalio menų iniciatyvos vėl žengs ir į miesto erdves, rašoma pranešime spaudai.

Vienas svarbiausių meninių festivalio akcentų šiais metais – jau pristatyta žymaus ispanų menininko Joan Cornella paroda, kuri bus atidaryta viešojoje bibliotekoje liepos 13 d. 13 val. ir nemokamai veiks iki rugpjūčio 13 d.  Joan Cornella yra internautams puikiai pažįstamas iliustratorius ir komiksų meistras, kurio kūryboje dominuoja siurrealus juodasis humoras.

Veiksmo ir įspūdžių netrūks festivalio teritorijoje. Be vizualaus turinio – jungtinės „Masinės Hipnozės“ parodos ir festivalio metu slėnyje kuriamų instaliacijų – menų scena pateiks šiuolaikinio šokio spektaklių ir ekstremalių kūno performansų. Programą atidarys jauna šokėja Valerija Gneuševa su šokio improvizacija „Migrena“. Specialų šokį būtent dešimtajam „Devilstone“ festivaliui kuria jau trečius metus savo pasirodymus čia rengiančios Sigitos Juraškaitės aštuonių šokėjų trupė. Šokį ir teatrą apjungiantis VU Kinetinis teatras atliks šokio performansą „Dualai“.

Į festivalį grįžta „Skintense“ komanda, užsiimanti body suspension praktika. Tomas Garšva dar kartą ruošiasi drąsiems ir smalsiems pademonstruoti gan ekstremalius pojūčius suteikiančias žmogaus kūno galimybių ribas, ne visiems įgyvendinamą ir suprantamą „skrydį“, atsiplėšimą nuo žemės.

„Masinė Hipnozė“ – dideliais prožektoriais neapšviesta scena, kurioje per artistiškumą, kūrybiškumą ir drąsą išreiškiamos drąsios žinutės. Provokuojantį pasirodymą surengs „Drag Queen Miss Plastica“, o „C.loud“ kolektyvas pademonstruos Shibari meną.

Vienas iš „Masinės Hipnozės“ vakarų bus dedikuotas šiuo metu populiarėjančiai slemo kultūrai. Eiles kuriantys festivalio lankytojai bus kviečiami į improvizuotą slemo vakarėlį kamerinėje aplinkoje pasidalinti savo kūryba vieni su kitais.

Akimirkos iš praėjusių metų festivalio:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.