Naujienų srautas

Kultūra2018.06.19 00:13

Pristatyta jubiliejinė R. Augūno fotografijos paroda

Prospekto fotografijos galerijoje, Vilniuje galima susipažinti su fotografo Romualdo Augūno kelionių fotografijomis, sukurtomis egzotiškose šalyse prieš pusę šimto metų. 

Egiptas, Filipinai, Indija, Japonija, Kamčatka, Kongas, Kuba, Nepalas, Malaizija, Meksika, Sirija, Singapūras, Vietnamas, Šri Lanka. Ir tai dar ne visos šalys, kurias aplankė fotografas Romualdas Augūnas. Savo įspūdžius iš kelionių po šias šalis fotografas eksponuoja parodoje, skirtoje jo 80-mečiui.

„Pradėjau fotografuoti išvykęs į kalnus. Mano šita parda tokia jubiliejinė ir su amžiumi, ir 60 metų kai pirmą kartą išvažiavau į kalnus, į Elbrusą, Gruziją, o 1968 m. – pirmą kartą į užsienį, į Egiptą. Didelis įspūdis, tada sportininkų delegacija važiavo“, – pasakojo fotografas R. Augūnas.

Iš kelionės po Egiptą R. Augūnas sukūrė fotografijų ciklą „Po Egipto saule“. Ir ši kelionė tapo impulsu tolesniems darbams, sukurtiems kelionėse. Vėliau fotografas sukūrė ciklus „Indijos motyvai“, „Po Pietryčių Azijos šalis“ ir „Draugystės akimirkos Konge“.

R. Augūnas pasakoja, kad nesvarbu, kaip toli jis būtų išvykęs, ar į Pamyro kalnus, ar fotografuotų Lietuvos kaime, jį vis tiek labiausiai domino žmogus.

„Anksčiau mano stichija buvo žmonės, dabar – daugiau peizažai, dabar į žmonių gyvenimą lįst pavojinga“, – sakė fotografas.

R. Augūnas buvo vienas pirmųjų Lietuvos alpinistų, prieš 60 metų kartu su Lietuvos komanda įkopęs į Elbrusą. Po kelerių metų vadovavo Lietuvos alpinistų komandai, įkopusiai į Pamyrą. Fotografuoti kalnuose reikėdavo prisitaikyti, sako fotografas.

„Tais laikais technika šaldavo, ir sužinai, ką nufotografuoji, tik parvažiavęs. Viena taisyklė – kalnuose fotoaparatas turi būti įkištas į pūkinę striukę, užantyje, kad galėtum visada išsitraukt ir nufotografuoti. Kurie įdeda į kuprinę, tai fotografuoja, kada sustoja, o taip reikia palaukti, atsitraukti, į priekį išeiti“, – kalbėjo R. Augūnas.

R. Augūno fotografijas Prospekto fotografijos galerijoje apžiūrėti galima iki liepos 7 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi