Naujienų srautas

Kultūra2018.06.13 19:53

Į „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus susirinko įžymūs svečiai

Trečiadienio vakarą, parodų centre „Litexpo“, bus išdalyti Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ statulėlės.

Svarbiausi šalies kino apdovanojimai vyksta jau vienuoliktąjį kartą. Į iškilmingą vakarą atvyko Lietuvos kino kūrėjai, scenos žvaigždės ir kiti garsūs svečiai. Ant raudonojo kilimo svečius pasitiko ir kalbino žurnalistai Darius Matas ir Ugnė Galadauskaitė.

Į apdovanojimus atvykusi Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson sako esanti lietuviško kino gerbėja. Ji prisimena darbo patirtį Lietuvos kino centre, kur, pasak ministrės, nori nenori tampi tikru kino gerbėju. „Buvau atsakinga būtent už lietuviško kino sklaidą užsienyje. Šių metų favoritų išskirti negaliu, nes, gali būti, pataikyčiau į dešimtuką. Mano mėgstamiausi – visi veržlūs, drąsūs ir kokybiški filmai, o širdį atiduodu jauniems kūrėjams“, – teigia kultūros ministrė.

E. Genio/LRT nuotr.

Apdovanojimų vertinimo komisijos pirmininkė Gražina Arlickaitė, paklausta apie „Sidabrinių gervių“ tikslą, tvirtina, kad jis toks pat, kokiu vadovautasi steigiant Lietuvių kino akademiją: „Tikslas paprastas – kasmet įvertinti lietuvių kino derlių, kuris sukuriamas šiandien, taip pat pagerbti mūsų kino klasikos kūrėjus „Auksine gerve“ ir nubrėžti tolesnę viziją lietuvių kinui įteikiant „Sidabrinės gervės kiaušinį.“

G. Arlickaitės teigimu, kiekvienos šalies kino kūrėjai kalba apie tai, ką jie išgyvena, patiria ir supranta. „Kino kūrėjai nori savo potyriais pasidalyti su kitais. Taip elgiasi viso pasaulio kino kūrėjai, lietuviai – ne išimtis“, – pasakoja kinotyrininkė.

E. Genio/LRT nuotr.

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, paklausta, kokį kiną mėgsta, sako esanti „Kino pavasario“ ir „Scanoramos“ filmų tradicijos gerbėja: „Taigi man labiausiai patinka europietiškas kinas. O pastaruoju metu žiūriu ir įvairius serialus.“

M. Garbačiauskaitė-Budrienė tvirtina šių metų „Sidabrinės gervės“ favoritų išduoti negalinti ir mačiusi ne visus nominuotus filmus, tačiau tarp matytų atradusi ir sužavėjusių. „Matyti filmai man tikrai patiko. Manau, mums reikia liautis kompleksuoti, nes mūsų kinas puikus. Šį vakarą įteiksiu „Publikos pasirinkimo“ apdovanojimą už filmą, kurį rinko portalo LRT.lt skaitytojai“, – pasakoja LRT vadovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi