Kultūra

2018.06.07 22:16

„ArtVilnius`18“ paskelbė geriausius menininkus ir galerijas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.07 22:16

Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose, prasidėjo devintoji meno mugė „ArtVilnius`18“, šiemet skirta Baltijos šalims – šių šalių menininkų ir galerijų mugėje daugiausia.

Kaip jau įprasta meno mugės „ArtVilnius`18“ atidarymo dieną išrinkti geriausi mugės menininkai ir galerijos. Geriausiomis galerijomis išrinktos septynios – dvi Lietuvos tai „Contour“ ir „The Rosster Gallery“, dvi Estijos – „Foku“ ir „Kogo“. Po vieną iš Lenkijos („Piktogram“), Prancūzijos („Galerie des Petits Carreaux“).

Dvigubos sėkmės sulaukė Latvijos galerija „Alma“. Ji ne tik išrinkta tarp geriausių, bet ir jos pristatomas menininkas Ivarsas Drulle tapo geriausiu mugės menininku. Jis įvertintas už darbą „Į gimtinę“, sudarytą iš kelių dalių.

Jo idėja, pasakoja menininkas, kilo, nes jis pats gyvena kaime, ir suprato, kad aplinkui daug nykstančių, apleistų namų, todėl nusprendė 50 kilometrų spinduliu esančius namus nufotografuoti, tai truko šešerius metus. Kitoje darbo dalyje jis kaip pats sako dokumentuoja gyvenimą kaime, kurio pagrindinė susisiekimo priemonė – dviratis.    

Geriausia „ArtVilnius`18“ skulptūra/instaliacija paskelbta parodos „Takas” dalyvio Vlado Urbanavičiaus  skulptūrinė instaliacija „Junginys 1/ Junginys 2“.

Mugė „Litexpo“ parodų rūmuose veiks iki sekmadienio, jau antrą kartą mugėje vyks „Naktis galerijoje“, rytoj mugė veiks iki 23 valandos.

Plačiau apie apdovanojimus – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt