Per 30 metų Lietuvos operos ir baleto teatre dainavusiam baritonui Eugenijui Vasilevskiui teatras šeštadienį skiria operą „Eugenijus Oneginas“. 70-metį švenčiantis solistas karjerą teatre pradėjo kaip statybininkas, o baigė kaip visoje Europoje kviečiamas dainuoti solistas.
Udrys „Pilėnuose“, Skarpijus „Toskoje“, Žermonas „Traviatoje“ – E. Vasilevskis galėtų ilgai vardyti vaidmenis, kuriuos teko įkūnyti teatro scenoje. Tai daugybė išskirtinių ir publikos dėmesį bei simpatijas pelniusių pagrindinių baritono vaidmenų.
E. Vasilevskį pastebėjo Klaipėdos liaudies operoje, kur jis buvo pakviestas, kai viešėjo pas seserį.
Įstojęs dainavimo mokytis į tuometę konservatoriją, solistas užsidarbiavo statybose, kaip tik tuo metu buvo statomas operos ir baleto teatras, todėl juokauja, kad pradėjęs statybininku, baigė solistu.
Dabar E. Vasilevskis džiaugiasi gyvenimu: pasakoja, kad žvejoja, grybauja ir klausosi daug Vagnerio operų įrašų.
Baritono pasirodymų akimirkos – Monikos Petrulienės reportaže.