Naujienų srautas

Kultūra2018.04.21 15:42

28-erių didžėjaus Avicii mirtis: problemų sveikatai kėlė ir alkoholis

15min.lt, LRT.lt 2018.04.21 15:42

Penktadienį muzikos pasaulį apskriejusi žinia, kad Omane rastas negyvas Avicii, sukrėtė ne vieną. Ir nors 28-erių švedų didžėjaus ir prodiuserio mirties aplinkybės kol kas viešai neskelbiamos, užsienio spaudoje mirga antraštės apie Avicii sveikatos problemas.

Omano policija pranešė, kad didžėjus Avicii mirė natūralia mirtimi.

Ne paslaptis, kad Avicii, kurio tikrasis vardas – Timas Berglingas, turėjo rimtų sveikatos problemų. Jam buvo pašalintas apendicitas ir tulžies pūslė, atlikėjas sirgo kasos uždegimu, mėgo alkoholį.

Dėl dažno alkoholio vartojimo muzikantui net du kartus teko gultis į ligoninę. Būdamas 26-erių Avicii sustabdė savo koncertinę veiklą. Kaip skelbia šaltiniai – iki tol penkerius metus intensyviai koncertavęs jis išseko ne tik nuo nuolatinių gastrolių, bet ir alkoholio dideliais kiekiais vartojimo.

Viename interviu Avicii buvo sakęs, kaip jis vakarėliuose gerdavo tol, kol kūnas tiesiog nebepriimdavo alkoholio. O tokios "linksmybės" ne kartą baigėsi ligoninėje.

Situaciją dar labiau blogino ir dažnas energinių gėrimų vartojimas, rūkymas bei greitas nesveikas maistas, kuriuo didžėjus pasisotindavo keliaudamas iš vieno oro uosto į kitą.

2013 metais Avicii dėl nesveiko gyvenimo būdo buvo diagnozuotas pankreatitas – kasos uždegimas.

11 dienų praleidę ligoninėje Avicii prisižadėjo sau daugiau niekuomet nebegerti, tačiau įtakos pablogėjusiai sveikatai turėjo ne tik alkoholis, bet ir intensyvus gyvenimo ritmas.

2014 metais jam buvo pašalintas apendicitas ir tulžies pūslė.

Avicii mirė balandžio 20-ąją, penktadienį, nors dar kelias dienas prieš tai, antradienį, jis atrodė linksmas ir guvus. Tuomet Omano sostinėje Maskate jis įsiamžino viešbutyje „Muscat Hills Resort“ – šia nuotrauka „Instagram“ pasidalino pats viešbutis.

O prie jos rašė: „Ačiū, Avicii, kad atvykai. Tikimės, gerai praleisi laiką.“

Viešbučio „Muscat Hills Resort“ didžėjus Maitrai Joshi sakė matęs Avicii prieš jo mirtį ir supratęs, kad šokių muzikos superžvaigždė pirmą kartą atostogavo Omane.

„Kitą dieną vėl jį pamačiau ir vėl jis elgėsi draugiškai, kukliai, padarė kelias nuotraukas“, – elektroniniame laiške naujienų agentūrai AFP rašė M. Joshi.

15min primena, kad Avicii mirė penktadienį, jo kūnas buvo rastas Omane, Maskato mieste.

Šią žinią patvirtino Avicii atstovė Diana Baron: „Su giliu liūdesiu pranešame apie Timo Berglingo, kitaip žinomo Avicii vardu, mirtį.“ Taip prašoma gerbti jo šeimos, kuri šiuo metu išgyvena sunkų laikotarpį, privatumą.

Kokia mirties priežastis ar jos aplinkybės, neskelbiama.

Reuters/Scanpix nuotr.

Avicii yra vienas iš daugiausia pasaulyje uždirbančių didžėjų. „Forbes“ sudarytame geriausiai apmokamų pasaulio didžėjų sąraše jis užima šeštą vietą.

Avicii muzika „Spotify“ sistemoje buvo ištransliuota daugiau nei 3 mlrd. kartų, per „Deezer“ – 107 mln. kartų, „iTunes“ – 30 mln. kartų ir daugiau nei 3 mlrd. kartų jo VEVO kanale. Jis turi daugiau nei 3 mln. sekėjų „Instagram“ ir beveik 20 mln. sekėjų „Facebook“ paskyrose. Atlikėjas išleido tokius hitus kaip „Waiting For Love“, „For A Better Day“, „Wake Me Up“, „The Nights“, „Levels“ ir daug kitų puikiai žinomų dainų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi