Kultūra

2018.04.17 06:58

Šiuolaikinės muzikos atlikėjai pristatys ištraukas iš naujojo G. Gelgoto koncerto

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.17 06:58

Kompozitorius Gediminas Gelgotas su Naujų idėjų kameriniu orkestru po beveik dešimtmečio pertraukos grįžta į šventosios Kotrynos bažnyčią Vilniuje. Šiuolaikinės muzikos atlikėjai pristatys ištraukas iš naujojo koncerto smuikui ir orkestrui, kurio premjera numatyta šią vasarą, viename žymiausių Vokietijos festivalių.

Naujų idėjų kamerinis orkestras, apsukęs ratą per pasaulio sales su koncertais, skirtais Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Vilniuje repetuoja naujus kūrinius. Su smuikininku iš Šveicarijos Davidu Nebeliu antradienį pristatys ištraukas iš koncerto smuikui ir orkestrui.

„Gelgotą pažįstu jau keletą metų ir džiaugiuosi, kad galėsiu pirmasis atlikti jo koncertą smuikui ir orkestrui. Muzika – ypatinga, ji turi sielą, o taip sukurti nėra lengva“, – sakė smuikininkas D. Nebelis.

„Liepos 7 dieną Vokietijoje bus pasaulinė premjera, tas pats smuikininkas D. Nebelis gros. Ir mes nusprendėme, jis pats norėjo dalyvauti procese. Kartu ir aš labai to noriu, nes visada yra ryšys tarp atlikėjo ir kompozitoriaus, ir mes tuo tikslu čia iš tikrųjų susitikome Vilniuje ir pagalvojome – kadangi esame, reikia padaryti koncertą. Ilgiausiai trunka, kol medžiagą turi, bet jau yra epizodai, tačiau formos dar ieškai“, – pasakojo kompozitorius, dirigentas G. Gelgotas.

Kisingerio vasaros festivalyje G. Gelgoto koncerto smuikui ir orkestrui premjerą D. Nebelis atliks su Baltijos jūros šalių filharmonijos orkestru ir dirigentu Kristjanu Jarviu.

Antradienį šventosios Kotrynos bažnyčioje pasirodys ir Vokietijoje gyvenantis vienas žymiausių Lietuvos violončelininkų Vytautas Sondeckis. Su Naujų idėjų kameriniu orkestru jis groja ne pirmą kartą ir sako, kad šio kolektyvo atliekama muzika jam – atgaiva.

„Tiesiog negalėčiau be šitos muzikos egzistuoti. Man būna tokių, ko norėtųsi pagroti, ir kaip tik Gediminas tą muziką rašo“, – kalbėjo V. Sondeckis.

Koncerte skambės daugiau specialiai vienam vakarui skirtų improvizacijų. Po koncerto Naujų idėjų kamerinis orkestras išskrenda į Jungtines Valstijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.