Kultūra

2018.01.13 19:02

Nacionaliniame operos ir baleto teatre – A. Martinaičio oratorija „Pieta“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.13 19:02

Laisvės gynėjų dieną Nacionaliniame operos ir baleto teatre šįvakar bus atliekama kompozitoriaus Algirdo Martinaičio oratorija „Pieta“. 1998-aisiais sukurtoje oratorijoje kompozitorius išliejo išgyvenimus dėl nuo nusikaltėlių nukentėjusio 19 metų sūnaus. A. Martinaitis sako, nesvarbu apie kieno istoriją kalbėtume, –motinų skausmas dėl vaikų – giliausias ir sukrečiantis.

Nacionalinis operos ir baleto teatras Laisvės gynėjų dieną pažymi koncertu, kuriame atlieka žymiausių pasaulio kompozitorių sukurtas mišias.

„Kūrinys yra reikalaujantis ne tik didelės ištvermės emocinės, bet yra tiesiog daug tokių ansamblinių dalykų, nes yra du chorai – teatro, antras choras „Aidija“, kuris yra balkone.  Yra du solistai, labai didelis orkestras. Visiems muzika labai suprantama, emocinga, gili ir, turiu pasakyti, kad visi mūsų artistai su dideliu malonumu ruošiasi šitam koncertui“, – sako Nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovas Robertas Šervenikas.

Prieš dvidešimt metų kurdamas oratoriją A. Martinaitis pasirinko motinos ir sūnaus vaizdinį. Naujam atlikimui kompozitorius papildė kūrinį dar viena dalimi. Pasak jo, parašęs naują pabaigą tarsi pažvelgė į praeities išgyvenimus: kai oratoriją kūrė, jo sūnaus gyvybė kabojo ant plauko.

Su teatro orkestru ir chorais oratoriją atliks solistai Joana Gedmintaitė ir Arūnas Malikėnas.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt