Kultūra

2018.01.04 18:36

O. Šurajevas apie savo filmą: neieškokite jame istorinės tiesos

LRT.lt2018.01.04 18:36

Sausio 19 d. Lietuvos kino teatruose pasirodys debiutinis humoristo Olego Šurajevo filmas „Grąžinti nepriklausomybę“. Nors iš pavadinimo gali atrodyti, kad tai bus dar viena istorinė drama, filmo kūrėjai tikina, kad šioje komedijoje nerasite nė vieno fakto. Vietoj to juostoje gausu gero humoro, stereotipų ir visiems suprantamų kasdienių situacijų.

Komedijoje pasakojama linksma ir visiems suprantama istorija apie keturis draugus – Basanavičių, Smetoną, Stulginskį ir Klimą – sugrįžusius į Lietuvą po šimto metų. Labiau nei siurblys robotas ir kiti šiuolaikiniai išradimai juos nustebina faktas, kad Nepriklausomybės aktas guli ne Vilniuje, o Berlyne. „Idėją susukti komediją apie nepriklausomybės aktą mums pakišo praėjusių metų įvykiai, kuomet vieno koncerno vadovas pažadėjo milijoną eurų tam, kas suras aktą“, – teigė filmo idėjos bei scenarijaus autorius O. Šurajevas.

Anot kūrėjų, filmo pagrindinis tikslas – linksmai atšvęsti Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį. Jame, kaip ir kiekvienoje geroje dramoje ar komedijoje, rasite nemažai humoro, meilės, nusivylimo, tačiau komedija nebandys papirkti žiūrovo pigiais pokštais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Dauguma lietuviškų komedijų naudoja tą pačią formulę: garsenybės, seksas, politika, keiksmažodžiai. Mes nusprendėme sukurti komediją, kuri ne tik prajuokintų, bet ir duotų naudos. Kol kas sunku pasakyti, kaip mums tai išėjo – teko sujungti daug skirtingų dedamųjų į vieną, bet pažadame, kad rezultatas nustebins. Labai svarbu, kad filmas buvo pagamintas be valstybinių pinigų – už tai dėkojame privatiems rėmėjams, kurie patikėjo mūsų idėja ir sutiko prie jos prisidėti“, – sakė O. Šurajevas.

„Daug kas gali pagalvoti, kad šitas filmas yra apie praeitį, tačiau tai netiesa. Kūrėme šią juostą norėdami įsivaizduoti, kaip atrodytų praeitis dabartyje. Juosta neparemta realiais įvykiais – istoriją mes kuriame patys. Kiekvienas filme pasirodantis personažas yra labai gerai atpažįstamas iš kasdienio gyvenimo. Ar tai gera komedija? Prajuokinti gali kiekvienas, tačiau per humorą atskleisti svarbią idėją – sudėtingesnis darbas“, – sakė filmo režisierius Saulius Baradinskas.

Juostoje komiškai vaizduojami keturi Nepriklausomybės akto signatarai – Smetona, Basanavičius, Stulginskis ir Klimas, kurių vaidmenis klasiškai atlieka Algirdas Dainavičius, Gediminas Storpirštis, Ramūnas Cicėnas ir Martynas Nedzinskas. Filme sublizga ir jau gerai žinomas Marius Repšys, o save suvaidinti juostoje sutiko Arūnas Valinskas, Remigijus Šimašius ir net premjeras Saulius Skvernelis. Filmą gali žiūrėti paaugliai nuo 13 metų, vaikams nuo 7 metų filmą rekomenduojama žiūrėti su tėvais.

Išsamiau apie filmą – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.