Naujienų srautas

Kultūra2017.11.01 22:31

Spektaklio apie mokyklą premjera – ne teatre, o gimnazijoje

Nacionalinis dramos teatras savaitgalį kviečia į premjerą, spektaklį „#beskambučio“, kuris vyks ne teatre, o mokykloje – Salomėjos Nėries gimnazijoje Vilniuje.  

Spektaklio „#beskambučio“ režisierius Paulius Tamolė teigia, kad Lietuvoje itin daug kalbama apie problemas mokyklose, švietimo sistemoje, nuolat siūlomos vis naujos idėjos, tačiau jis sako: gal užteks idėjų, gal reikia imtis konkrečių veiksmų, pradedant nuo nedidelių dalykų.  Ir pavadinimą „#beskambučio“ spektaklio kūrėjai sako naudojantys kaip metaforą – daugelyje mokyklų skambutis kviečia į ir iš pamokos, tačiau kas nutiktų, jei jo atsisakytume?

Spektaklio dailininkė Lauryna Liepaitė sako, iš karto supratusi, kad toks spektaklis turi vykti ne teatre, kuriame būtų sukurtas mokyklos scenoavaizdis, o tikroje mokykloje.

Spektaklio „#beskambučio“ premjera – lapkričio 4 ir 5 dienomis Salomėjos Nėries gimnazijoje Vilniuje, vėliau spektaklis bus rodomas ir Visagino „Verdenės“ gimnazijoje, Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje.

Daugiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi