Naujienų srautas

Kultūra2017.10.04 10:04

Ilzenbergo dvare – Rumunijos atlikėjų koncertas

Rokiškio rajone, prie  sienos su Latvija stovi unikalus istorinis objektas Ilzenbergo dvarvietė. Dvaro viena iš paskutinių savininkių buvo vieno garsiausių rumunų intelektualų, literatūros kritiko ir politiko  Tito Livijaus Majoresku duktė. Tad dvare jau nebe pirmą kartą surengiamas Rumunijos atlikėjų koncertas. 

16 a. įkurta dvarvietė išskirtinis Lietuvos objektas, turintis tiesioginių sąsajų su Rumunija. Po santuokos su  Eugenijumi Dimša, rumunė L. Majoresku persikėlusi  į Ilzenbergo dvarą  stebino dainininkės ir pianistės  talentu. Daugiau kaip po 130 metų Rumunijos ambasados iniciatyva dvaro salėje vėl skamba muzika. Šį kartą klausytojai galėjo pasimėgauti pianistės Alexandros Vaduvos atliekamais kūriniais.

„Labai džiaugiuosi būdama Ilzenbergo dvare ir, didelė garbė koncertuoti čia,kur daugiau kaip prieš šimtą metų grojo rumunė  Livija Majoresku. Ir man džiugu, kad aš galiu groti ne tik rumunų, bet ir Lietuvos kompozitoriaus Dvariono kūrinius“, – sako A. Vaduva.

Pasak Rumunijos ambasadoriaus, ši L. Majoresku istorija, kuri didžiąją savo gyvenimo dalį praleido Lietuvoje, bus tęsiama ir toliau.

Plačiau apie tai – Skirmanto Pabendinsko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi