Kultūra

2017.06.15 15:50

Pristato filmą apie meditacijos programą Indijos kalėjime

Ieškodama gyvenimo prasmės, režisierė Eilona Ariel atsidūrė Indijos kalėjime, iš kurio parsivežė istoriją apie tai, kaip meditacija gali keisti gyvenimus. „Turėjau daug klausimų ir mažai atsakymų“, – sako režisierė E. Ariel, Lietuvoje pristatanti dokumentinį filmą „Sėdžiu. Medituoju vipasaną“ apie viename griežčiausių Indijos kalėjimų taikomą meditacijos programą. 

„Turėjau viską – šeimą, karjerą, gražų gyvenimą Niujorke, tačiau nesijaučiau laiminga“, – sako pašnekovė ir pripažįsta, kad būtent tai ją pastūmėjo išvykti į Nepalą.

„Neturėjau jokio supratimo, kas yra meditacija. Neieškojau nieko specifinio, tiesiog norėjau sužinoti apie tibetietiškas meditacijų technikas net nesuprasdama, kas tai yra. Viskas, ką radau, man neatrodė pakankamai rimta. 

Susipažinau su daug mokytojų, jie atrodė protingi, išmintingi, man tai buvo įdomu, tačiau negalėjau suprasti, ką turiu daryti, kad pasiekčiau jų lygį. Prieš pasiduodama išgirdau, kad Katmandu bus rengiamas 10 dienų tylos ir meditacijos kursas. Buvo likusios tik 3 dienos apsispręsti. Tada susimąsčiau – tyla? 10 dienų? Skamba neįtikėtinai, tačiau jau po 3 dienų buvau tuose kursuose kartu su 200 nepaliečių. Tai buvo labai autentiška patirtis – jokių kitų vakariečių, tik aš ir vietiniai žmonės“, – pasakoja režisierė.

Grįžusi E. Ariel kartu su kolege nusprendė aplankyti visus 25 tuo metu pasaulyje buvusius vipasanos meditacijos centrus ir sukurti dokumentinį filmą, plačiau paaiškinantį apie šią prieš 2600 metų sukurtą meditacijos techniką, tačiau viskas pasisuko kiek netikėta linkme, filmo kūrėjoms atvykus į Indiją.

Plačiau apie tai –  Audros Avižiūtės reportažo įraše.