Kultūra

2021.02.10 09:47

Pristatant naują romaną „Petro imperatorė II“ – Sabaliauskaitės ir Zemkausko pokalbis

LRT.lt2021.02.10 09:47

Vasario pabaigoje skaitytojus pasieks rekordinio skaitomumo sulaukusio romano „Petro imperatorė“ antroji dalis – „Petro imperatorė II“. Visi, įpratę lankytis knygų pristatymuose, neliks nuvilti – per virtualią knygų šventę „Knygų savaitė“ įvyks ir knygos pristatymas: vasario 21 d. vakarą jį bus galima stebėti LRT Plius eteryje.

Menotyros mokslų daktarę rašytoją Kristiną Sabaliauskaitę kalbins žurnalistas, laidų vedėjas Rytis Zemkauskas, rašoma leidyklos „Baltos lankos“ pranešime žiniasklaidai.

„Žiūrovų lauks nepaprastas pokalbis. Nes Kristina yra nepaprasta pašnekovė. Ji nemėgsta kalbėti tuščiai, ji atidi detalei, ji kandi, ji tiksliai žino, ką nori pasiekti, ką nori pasakyti ir ko tikrai nesakys. Kalbėsimės apie abi knygas, nes be pirmosios nėra antrosios, o ir išduoti per daug antrosios knygos turinio negalima, nes sugadinsime būsimiems skaitytojams malonumą. Tad, matyt, tai bus pasakojimas apie civilizacijų sandūrą, meilę ir mirtį“, – sako R. Zemkauskas.

Dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos pokalbis vyks per nuotolį ir sujungs Vilnių ir Londoną.

„Pokalbio sėkmė priklausys nuo daugybės dalykų: kokia bus diena, nuotaika, kur kris saulės šviesa kambaryje. Gali būti ir esi pasiruošęs, tačiau niekada negali būti tikras, kaip pavyks, o ir pats interviu taip pat yra kūryba, literatūros žanras. Kalbėsimės nuotoliu, tad priklausys ir nuo to, kaip matysime ir girdėsime vienas kitą. Priklausys, ar mums bus jauku, ar ne, ar sugebėsime pamiršti, kad yra kameros, auditorija ir bendrauti tarsi gyvai kur nors Vilniuje ant suoliuko“, – įsitikinęs R. Zemkauskas.

„Petro imperatorė II“ – knyga, pasakojanti caro Petro I žmonos ir pirmosios Rusijos imperatorės Jekaterinos I paskutines dvylika agonijos valandų. Nenumaldomai artėjant mirties ir Dievo teismo akimirkai, senkantis šiame pasaulyje laikas Katerinos atmintyje rikiuoja prisiminimus, tampančius gyvenimo apyskaita.

Valdovė, pasiekusi galios viršūnę, moteris, peržengusi brandos slenkstį, vis gimdanti ir gedinti motina, didaus žmogaus sutuoktinė. Dvi kelionės – į Vakarus ir į Rytus – ją privers susimąstyti, kokia yra jos vyro kuriama imperija ir kuo tapo ji pati.

Stojiškai nuryjanti pažeminimus, slapta padedant Aleksandrui Menšikovui balansuojanti tarp valdžios ir prarajos, graužiama kartėlio, maištaujanti. Likimas jai atseikėjo beveik visus vaidmenis, kuriuos gali turėti moteris. Tačiau paskutinėje kelionėje po nuosavos sielos užkaborius ji ieško atsakymų: ar galia išlaisvina, ar įkalina? Kurion pusėn nusvirs jai Paskutiniojo Teismo svarstyklės?

Vasario 21 d. 19:30 pokalbį stebėkite per LRT Plius, o įrašo ieškokite LRT Mediatekoje. Čia nuo vasario 22 d. rasite ir daugybę kitų „Knygų savaitės“ susitikimų, pristatymų bei diskusijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt