Kultūra

2020.11.22 17:44

Legendinis aktorius Adomaitis prakalbo apie onkologinę ligą: kiek Viešpats man duos, tiek ir gyvensiu

LRT.lt2020.11.22 17:44

Legendinis Lietuvos kino ir teatro aktorius Regimantas Adomaitis interviu Rusijos žiniasklaidai prisipažino negalintis pasigirti gera sveikata, aktorius atskleidė, kad serga sunkia onkologine liga.

83 metų aktorius bendraudamas su eg.ru sakė, kad šiuo metu gera sveikata pasigirti negalėtų, tiesa, R. Adomaičio teigimu, tenka susitaikyti, nes nuo „senatvės dar nė vienas žmogus nepabėgo“.

„Jeigu atvirai, sveikata nekokia. Bet ko norėti, man juk netrukus sueis 84-eri. Atėjo senatvė, nuo kurios niekur nepabėgsi. Tiesa, mano jaunystė ir apskritai visais gyvenimas buvo šviesus, neturiu kuo skųstis. O senatvė nėra džiaugsmas – ir čia, ir ten skauda, tačiau nuo to dar niekas nesugebėjo apsisaugoti“, – apie savo sveikatos būklę Rusijos žurnalistams atviravo legendinis Lietuvos kino aktorius.

R. Adomaitis neišsisukinėjo ir patvirtino, kad šiuo metu serga onkologine liga, tiesa, jo teigimu, iš pradžių jis dar kovojęs, buvo atliktos kelios operacijos, tačiau pastaruoju metu viską atidavęs Viešpats valiai.

„Taip, man onkologinė liga. Labai plėstis nenorėčiau. Iš pradžių dar buvo taikomas gydymas, Vilniuje atliktos kelios operacijos, bet paskutiniu metu pavargau ir atsisakiau šio reikalo. Kiek Viešpats man duos, tiek ir gyvensiu. Esu optimistas ir gyvenu šia diena“, – atviravo R. Adomaitis.

Aktorius pripažino jau ilgą laiką nevaidinantis teatre, tiesa dar kartais filmuojasi trumpuose epizoduose kino juostose.

„Trumpam buvau išvykęs į Gruziją ir Ukrainą. Į Rusiją manęs nekviečia, kam ten jums toks senukas reikalingas? Ir savų pakanka. O ir sveikata, norint atlikti didelius vaidmenis, važiuoti pirmyn ir atgal, jau nebe ta. Trumpai tariant, aš jau savo suvaidinau. Gyvenu iš pensijos ir man to pakanka“, – pasakojo aktorius, kuriam šiuo metu padeda netoliese gyvenantis 40-etis sūnus Mindaugas.

Lietuvos legendinis aktorius teatre sukūrė per šešiasdešimt vaidmenų, taip pat filmavosi gausybėje kino juostų.