Kultūra

2020.10.29 16:55

Dėmesio – reportažas iš laikino sulaikymo areštinės: patyriminis žaidimas primins 1863-iųjų sukilimą

Mindaugas Klusas, LRT.lt2020.10.29 16:55

Viešoji įstaiga „Tartumberibu“ ir Lietuvos nacionalinis muziejus rengia patyriminį žaidimą „Prieš užmingant“. Tai unikali galimybė pamatyti parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“ ir patirti pasirengimą... 1863 metų sukilimui.

2019-ųjų lapkritį atidaryta paroda seka istoriją apie 1863–1864 metų sukilimo rengėjus ir dalyvius.

LRT žurnalistas išbandė patyriminį žaidimą, primenantį 1863-iųjų sukilimo dalyvius

Žaidimo dalyvis virs vienu personažų ir patirs jausmus, lydėjusius sukilėlius istorinio įvykio išvakarėse: entuziazmą, bendrystę, abejones ir baimę. Žaidimas vyksta areštinėje, kurioje buvo kalinami sukilimo dalyviai. Aplinka suteikia autentišką, tamsų ar grėsmingą foną.

LARP (life-action role-play) metodas skiria dėmesio kiekvieno dalyvio asmeninei patirčiai. Leidžia žaidėjui elgtis neįprastai, išlaisvinti vidines emocijas ir ambicijas. Norint dalyvauti žaidime nebūtina būti aktoriumi ar ekstravertu.

„Tartumberibu“ komanda dirba su LARP metodika nuo 2013 metų, yra šio taikymo pradininkė ir plėtotoja Lietuvoje. Komandos nariai bendradarbiauja su partneriais Norvegijoje, Danijoje, Estijoje ir Baltarusijoje, vieni kitiems pristato savo sukurtus žaidimus. Nuo 2014 metų dalyvauja tokio pobūdžio tarptautiniuose festivaliuose.

„Prieš užmingant“ – jau antras bendradarbiavimo su Lietuvos muziejais atvejis. 2017 metais Muziejų naktį Valdovų rūmuose „Tartumberibu“ surengė žaidimą „Valdovų batuose“, jame per vieną naktį dalyvavo daugiau kaip 600 lankytojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt