Kultūra

2016.01.21 13:07

„Gėlininkė“ – išskirtinė apysaka, kurioje svarbiausia – ne veiksmas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.01.21 13:07

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“  Vaikų literatūros kritikas dr. Kęstutis Urba su rašytoja Birute Marcinkevičiūte-Mar kalbėjosi apie jos knygą vaikams „Gėlininkė“. Ši knyga yra viena iš 5, pretenduojančių tapti Metų knyga vaikams.

Šis autorės kūrinys yra Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ nugalėtojas, todėl „Gėlininkė“ nusipirkti knygynuose negalima – ji yra dalinama nemokamai, rasti šią knygą paprasčiausia bibliotekose.

„Ši knyga išsiskiria iš kitų knygų konteksto. Tai yra romantiška, poetiška apysaka su pasakos elemntais apie labai gražų miestelį. [...] Toje knygoje svarbiausia ne veiksmas, o veikėjai, santykiai ir labai gražus vaizdai“, – sako K. Urba.

Knygų vaikams penketukas: Raminta Baltrušytė, „Kalvėnų miesto paslaptis“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Tomas Dirgėla, „Apie raganą Šiokiątokią“ („Dominicus Lituanus“); Birutė Mar, „Gėlininkė“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Ramunė Savickytė, „Adelės dienoraštis. Ruduo“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“); Rimvydas Stankevičius, „Pūgos durys“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Daugiau apie „Gėlininkę“ – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.