Kultūra

2020.09.25 18:00

LRT maršrutas po „Kultūros nakties“ renginius: avangardui užleistas skveras, vertikalus šokis ir kilimas ant Sporto rūmų

nuotraukų galerija
Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2020.09.25 18:00

Šiais metais festivalyje – išskirtinė renginių įvairovė. Nepasiklysti padės specialus LRT rekomendacijų maršrutas, sujungsiantis klasiką ir avangardą, istorinę atmintį ir postmodernumą. „Sau tinkamų renginių atras nuo mažiausio iki vyriausio, klasikos ir avangardo mėgėjas“, – LRT.lt teigė renginio „Kultūros naktis“ vadovė Gintarė Šiaulytė.

„Dėl registracijos – bandysime visus priimti, registruosime vietoje. Bet visų prašome registruotis iš anksto, kad neatsirastų eilių prie įėjimo, o žiūrovai galėtų netrukdomi mėgautis pasirodymais“, – LRT.lt teigė G. Šiaulytė.

Šiemetinės „Kultūros nakties“ tema – Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai. Tai atsispindi specialiojoje „Kultūros nakties“ programoje.

„Kasmet pasirenkame temą. Turime renginių, kurie išskirtinai dedikuoti žydų kultūros ir istorinės atminties temai, kiti renginiai vyksta žydų bendruomenei svarbiose vietose: Rūdninkų skvere, Sporto rūmuose. Tai yra pagrindinis programos akcentas“, – komentavo G. Šiaulytė.

Šiemet programoje – 88 renginiai, 20 iš jų – specialios programos.

Kaip pasakojo renginio vadovė, lankytojai išvys ir jau tradicija tapusius renginius. 11-ą kartą vyks „Juodais baltais“, Valdovų rūmai kasmet prisijungia, Bernardinų sodas 8-us metus kvies šeimas. Pašnekovė išskiria ir naują renginį, kuris pretenduoja tapti tradicija, tai „Perimetras“ – šiemet jis vyks Rūdninkų skvere.

„Galvojome, ką norime parodyti visuomenei. Šiame renginyje veiks atlikėjai, kurie galbūt nėra žinomi, kurie kuria kitaip, nesilaikydami standartų rėmų“, – LRT.lt tvirtino G. Šiaulytė.

„Kultūros naktis“ šiemet vyksta jau 14-ą kartą. Pasak G. Šiaulytės, renginių skaičius nuolat augo, tiesa, šiemet dėl pandemijos jų kiek mažiau. „Tačiau labai džiaugiamės, kad pavyko išsaugoti renginį, sulaukėme didžiulio palaikymo. Padidinome savanorių, kurie prižiūrės bendrąją tvarką, pajėgas“, – tikino G. Šiaulytė.

Nepasiklysti padės specialus LRT rekomendacijų maršrutas

Nepasiklysti renginių gausoje ir įvairovėje jums padės ir specialus LRT sudarytas rekomendacijų maršrutas.

17:00–01:00 | Perimetras

Renginio vieta – Rūdninkų skveras

„Perimetras“ – menų kūrėjų avangardo vieta. Savo pasirodymais čia stebins atlikėjai Vecera, Gintautas Gascevičius, Eglė Kančauskaitė ir Patris Židelevičius, Šeiko šokio teatro kartu su „Maciej Kuźmiński Company“, Simono Nekrošiaus, LMTA šiuolaikinės muzikos studentų, „Sheep Got Waxed“ ir „JUZT“.

20:00–01:00 | Fortepijoninės muzikos naktis „Juodais baltais“

Renginio vieta – skverelis tarp LMTA Centrinių rūmų ir Genocido aukų muziejaus, Gedimino pr. 42

„Juodais baltais“ – kasmetinis LMTA fortepijoninės muzikos koncertas, jį vainikuos Daumanto Kirilausko ir džiazo pianisto Vyčio Smolsko, maestro Petro Geniušo koncertai.

18:00–01:00 | Šeimų erdvė: Sąmoningos kultūros miestas

Renginio vieta – Bernardinų sodas

Bernardinų sode nusidrieksianti „Šeimų erdvė“ kvies dalyvauti „Kultūros naktyje“ su mažaisiais – čia matysite dirbtuves, edukacines veiklas, šokį, teatrą ir net trumpametražį kiną.

18:00–21:00 | Arturo Bumšteino ir Gičio Bertulio performansas-paroda „Medica (Melos)“

Renginio vieta – „Atletika“, galerija kultūros komplekse „SODAS 2123“, Vitebsko g. 21

Kultūros komplekse esanti galerija „Atletika“ pasitinka žaismingu ir magišku performansu bei garso instaliacija. Ar gali užburianti muzika gimti iš vaisto? Pasirodo, gali. Čia išgirsite kūrinius, gimstančius dainuojant lotyniškus vaistų pavadinimus!

21:00–22:15 | Musica Notturna

Renginio vieta – Vilniaus Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12

Nuo 21 val. Šv. Jonų bažnyčios skliautuose aidės Vilniaus universiteto Kamerinio orkestro atliekama muzika.

18:00–22:00 | Sienos prisimena

Renginio vieta – Vokiečių g. 18 (ant kampo su Šv. Mikalojaus g.)

2020 – Vilniaus Gaono metai! Galėsite pamatyti, kaip 300-ųjų Gaono gimimo metinių proga Vokiečių gatvės sieną papuoš meno kūrinys, parengtas pagal autentišką nuotrauką iš Vilniaus žydų kvartalo klestėjimo laikų. Kartu sugrąžinkime miestui atmintį!

18:00–23:00 | Sienos | Walls

Renginio vieta – VDA tekstilės galerija „Artifex“, Gaono g. 1

Septynių tekstilės menininkių jungtinė paroda – projektas, kuriame per santykį su savo asmeniniu laiku ir skausmu jos apmąsto buvimą tam tikrose jautriose socialinėse pozicijose, o ne vien ieško technologinių atsakymų į tekstilės meno kūrybiniame lauke iškylančius klausimus.

19:00–22:00 | Šiuolaikinis videomenas iš Baltarusijos

Renginio vieta – Europos humanitarinio universiteto Didysis kiemas, Savičiaus g. 17

Videomeno sesijos metu vieno garsiausių šiuolaikinių baltarusių menininkų Sergejaus Seleckio darbai bus demonstruojami Europos humanitarinio universiteto Didžiajame kieme Vilniaus Senamiestyje.

19:00–20:00 | Ar žinai, kad lindihopą šokti gali visi? Ateik ir išbandyk!

Renginio vieta – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51

Ar žinai, kad lindihopą šokti gali visi? Ateik ir išbandyk! Atvira lindihopo pamoka po atviru dangumi vyks ant Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lauko laiptų ir aikštelėje prie bibliotekos.

20:00–02:00 | Kala Sound System

Renginio vieta – Dailininkų sąjungos skulptūros ir vitražo centras, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25

Su nepriklausoma garso sistema „Kala Sound System“ organizuojamas renginys pakvies apsilankyti industriniame rajone. Garso takelį ruošia „Bilwa“ (JAV), Samopal System DJ Emkidu ir DJ Matomatika, Egle Gud1 ir „Kala Sound System“. Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis ir Vytautas Juozėnas pristatys vaizdų programą.

18:00– 23:00 | Kultūros apraiškos Dūmų kvartale

Renginio vieta – VšĮ „Dūmų fabrikas“, Dūmų g. 5

„Dūmų fabrikas“ kviečia miestiečius į interaktyvius žaidimus, performansus, dalyvauti knygų dirbtuvėse, įvairiose parodose ir „JD Brass Band“ orkestro bei Pauliaus Juodišiaus muzikiniuose pasirodymuose.

Keli papildomi (rekomenduoja LRT.lt):

20:00–02:00 | Animuota grafinė projekcija „Kilìmas“

Renginio vieta – buvę Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, Rinktinės g. 1.

16 amžiuje šioje teritorijoje įkurtas senąsias žydų kapines 1948-aisiais sovietų valdžia nutarė uždaryti ir jų vietoje įrengti baseiną, o vėliau čia pastatė Vilniaus koncertų ir sporto rūmus. Sujungdami du sovietizmo simbolius – kilimą bei rūmų pastatą – ir juos maišydami su lietuvių ir žydų simboliais bei raštais, kūrėjai kviečia pagerbti čia palaidotų žydų atminimą.

Rugsėjo 25 ir 26 d., 21:30–22:00 ir 22:30–23:00 | Vertikalaus šokio pasirodymas „Kūrėjo kodas“

Profesionalai pabrėžia, jog Morse`s signalą būtina išmokti girdėti. Naudojant specialiai sukurtą muziką ir Morzės kodus sukuriamas kūrėjo muzikinis kodas. Jis transliuojamas per vertikalų šokį ir videoprojekcijas. Šiame projekte muzika, šokis ir dailė prabyla nauja, kūrybine Morse`s kodo forma.

Rugsėjo 25 | „Sirenų“ audioturas „Unwelcome“

Aštuoniose Vilniaus centrinėje dalyje išsidėsčiusiose stotelėse vilniečiai ir miesto svečiai išgirs Vilniaus istorijas, kurios vienu ar kitu aspektu audioturo kūrėjams pasirodė atspindinčios užribyje atsidūrusių žmonių, reiškinių, vietų temą – unwelcome. Plačiau: čia.

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt