Kultūra

2020.09.01 23:06

Palčinskaitės naujas poezijos rinkinys kviečia mokslo metus pasitikti šviesiai, nepasiduoti baimėms

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.01 23:06

Simboliškai pirmąją mokslo metų dieną pasirodė poetės Violetos Palčinskaitės knyga vaikams „Ką padarė šokių salė“. „Net ir juodžiausias debesis turi sidabro apvadėlį“, – sako poetė ir nauju eilėraščių rinkiniu kviečia mokslo metus pasitikti šviesiai, nepasiduoti baimėms.

„Ką padarė šokių salė“ – knyga, skirta įvairių epochų šokiams. Apie juos V. Palčinskaitė sako dar niekada nerašiusi, todėl tema buvo savotiškas išbandymas. Drąsinanti skaitytojus poetė savo knygą pasitiko neramiai.

Panorama. Pagal užsikrėtumų koronavirusu skaičių, rugpjūtis – beveik toks pat kaip balandis (su vertimu į gestų k.)

„Tu pradedi rašyti, tau įdomu, štai, pagavai temą, iššūkis, parašai, galvoji, ai, kokį čia niekalą parašei. Vakar jau gavau (knygą – LRT.lt), esu labai laiminga, kad iliustravo Marija Smirnovaitė. Tai man netikėtumas ir dovana, vakar gavau pirmąjį egzempliorių, tai vis tiek labai patenkinta. Jau neskaičiau, kaip ten viduje, kad nenusivilčiau tekstais, bet varčiau pusę nakties tą knygą, džiaugiausi iliustracijomis“, – pasakoja poetė.

Iliustracijų autorei M. Smirnovaitei V. Palčinskaitė paliko visišką laisvę ir teigia nudžiugusi, kad jauna dailininkė pastebėjo ir šokių salėje atsidūrusį apsaugos darbuotoją, ir šokių mokytoją strutį, kokį pati įsivaizdavo.

Eilėraščiuose daug lietuviškų veikėjų tokių, kaip ožiukai iš Pakruojo ar žemaitišką gyvatarą šokantys senjorai. Poetės teigimu, ši knyga – tiems, kas nori pailsėti nuo piktos erzelynės ir mus supančios sumaišties.

Leidykla „Tyto Alba“ V. Palčinskaitės knygą pristatys šį savaitgalį, Sostinės dienose. Skaitytojai turės galimybę susitikti su populiariausiais leidyklos autoriais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt