Kultūra

2020.05.03 18:34

Ilgąjį savaitgalį vyko projektas „Balkonų galerijos“: paieškos ir atradimai

nuotraukų galerija
LRT.lt2020.05.03 18:34

Projektas „Balkonų galerijos/Suartėjimai“ – tai tarpdisciplininio meno renginys menininkų balkonuose.

Kiekvienas parodos dalyvis namų balkone ar būsto lange įrengė ir gegužės 1–3 dienomis 10–18 val. atidarė asmeninę galeriją, kurioje eksponavo savo darbus.

Renginio aprašyme skelbiama:

„Šiais permainų laikais, kuomet esame izoliuoti vieni nuo kitų ir (priverstinai) perkelti į skaitmeninę erdvę, kuomet įsileidžiame savo artimuosius į namus tik vaizdo skambučiais ir tais pačiais vaizdo skambučiais svetimieji veržias į mūsų privačias erdves, Vilniaus menininkai atveria savo balkonus ir kviečia „užsukti“ juos apžiūrėti.

Balkonai – tarpinė zona tarp privataus gyvenimo ir viešumos. Žmogus išeina į balkoną, lyg į viešumą, tačiau vis dar išlieka privačioje saugioje namų zonoje. Šiais laikais balkonai įgauna naujų prasmių bei funkcijų, jie tapę erdve susitikimams, koncertams, plojimams, šviežio oro gurkšniams.

Kiekvienas parodos dalyvis kūriniais pasakos apie savo patirtis šiuo neramiu metu. Balkonai taps meno ir gyvenimo simboliais, jungiančiais izoliuotą žmogų su kitais individais. Kad socialinė izoliacija keistųsi į socialinę konvergenciją.“

Projekto organizatorė: Jurga Čižikaitė.

Parodas balkonuose atvėrė: Indrė Ercmonaitė (tapyba), Artūras Rožkovas (mišri grafika), Andrius Makare Makarevičius (tapyba), Daiva Kairevičiūtė (grafika), Saulius Paukštys (fotografija), Vytautas Tomaševičius (tapyba), Birutė Bikelytė (komiksetės), Evelina Paukštytė (grafika), Joana Kairienė (fotografija), Darius Jurevičius (fotografija), Aistis Kavaliauskas (instaliacijos).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt