Naujienų srautas

Kultūra2020.04.27 14:38

Artūro Areimos teatras išplatino laišką: gresia uždarymas, paremkite mus „nevykėlius-nonkomformistus“

LRT.lt 2020.04.27 14:38

Šiandien Artūro Areimos teatrą pasiekė liūdna žinia, jog Lietuvos Respublikos kultūros ministerija nusprendė nefinansuoti Artūro Areimos teatro veiklos 2020 metais, rašoma Artūro Areimos teatro laiške žiūrovams, bendrakūrėjams ir bendraminčiams.

„Deja, šiandien susidūrėme su situacija, kai savo veiklos tęsti neturime galimybės. Negavę absoliučiai jokio valstybės palaikymo, negalime išsaugoti savo erdvės ir turėsime atsisakyti daugybės sumanymų ir projektų, skirtų meninkų bendruomenės stiprinimui, naujų ryšių užmezgimui, kūrėjų ir žiūrovų edukacijai. Šiuo metu svarstome apie AAT veiklos uždarymą“, – rašoma laiške.

„Šiandien Jūsų palaikymas yra paskutinė galimybė Artūro Areimos teatrui išlikti. Būsime dėkingi už bet kokį Jūsų indėlį į AAT veiklą ir rasime būdų atsidėkoti Jums visiems“, – teigia AAT.

AAT laiške raginama: „Kviečiame komentaruose dalintis savo patirtimi, susijusia su AAT, ir pasisakyti, kodėl turėtų arba neturėtų AAT išlikti. Tam, kad Artūro Areimos teatras išsilaikytų iki kitų metų balandžio mėnesio ir galėtų naujoje erdvėje vykdyti savo sumanymus, teatrui reikalinga suma yra apie 15 000 eurų.“

„Visi, norintys tiesiogiai prisidėti mūsų gyvavimo, gali tai padaryti pervesdami lėšas į mūsų nevykėlių-nonkomformistų sąskaitą“, – ironiškai rašoma laiško pabaigoje.

Laiške taip pat rašoma: „Artūro Areimos teatras nuo 2014 m. sąmoningai neša alternatyvaus teatro vėliavą, esame teatro reiškinys ir judėjimas, savo ideologija ir požiūriu artimas nonkomformistinei kultūrai. Niekuomet nesiekėme būti ir niekuomet nebūsime institucija ar pastatas, niekuomet nebūsime patogūs savo kūryboje ir komunikacijoje ir tai yra mūsų skiriamasis ženklas.“

„Su valstybinio finansavimo pagalba ir iš savo asmeninių lėšų 2019 metais įkūrėme patalpas Baltupiuose ir ten siekiame decentralizuoti kultūrą Vilniuje bei vykdyti šio rajono rekreaciją, jau turime pastovius žiūrovus, esame sulaukę daugybės svečių iš užsienio (Prancūzijos, Danijos, Belgijos Norvegijos)“, – rašo Artūro Areimos teatro atstovai.

Laiške taip pat rašoma, jog pastaraisiais metais prie AAT prisijungė daug profesionalių ir talentingų kūrėjų, kurie ėmė dirbti su jais tik todėl, kad jiems yra artima jų ideologija, todėl, kad „ieškojo trupės, su kuria galėtų augti ir kuriai galėtų priklausyti, o ne institucijos, kuri neprisirištų prie jų egzistavimo ir tobulėjimo.“

Anot laiško autorių, pastaraisiais metais teatru pradėjo domėtis įvairių sričių žmonės, siekiantys įgyti naujų, neįprastų įgūdžių, atsirado savanorių, prašymų atlikti praktiką, stipriai išaugo alternatyvaus jaunimo susidomėjimas jų veikla.

„Visi kūrėjai, kurie susidūrė su mūsų teatro veikla iš vidaus, gali paliudyti, jog palaikome vieni kitus, palaikome laisvą mintį, laisvai išreikštą nuomonę, mūsų trupėje neegzistuoja vienas kito žeminimas, nepagarba, esame už atviras kūrybines diskusijas ir ginčus, vertiname absoliutų nuoširdumą, esame ne kolegos, o greičiau šeimos nariai. Tokia yra mūsų teatro vizija ir tai yra AAT egzistavimo pagrindas“, – rašoma AAT laiške.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi