Kultūra

2019.10.16 13:48

2000 žingsnių Kauno forto tuneliais – ir septyni žiūrovai išvysta netikėtą reginį

Andrius Baranovas, LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.10.16 13:48

Drėgnas ir šaltas karinis fortas gali nors kelioms akimirkoms atgyti. Į Kauno IV fortą pakvietė trys menininkai, kurie pristatė įvietinto šokio pasirodymą „Shy palms“.

Septyni žiūrovai ir du tūkstančiai žingsnių tvirtovėje – viename moderniausių karinių pastatų 19 amžiaus pabaigoje. Kauno tvirtovės IV forte vyko įvietinto šokio pasirodymo „Shy palms“ premjera.

Pasirodymą sukūrė trys atlikėjai: šokėjos Grėtė Šmitaitė ir Sunayana Shetty bei muzikantas Vincenzas Kokotas. Netradicinėje vietoje garsai, šviesos ir netikėtai atsirandantys objektai leidžia jausti esančią erdvę ir žadina vaizduotę matyti tai, ko nėra.

„Pasirodymą rengiame nedidelei žiūrovų grupei. Mūsų kūrinio vietą dalija daug įvairių sienų, jį atliekame neįprastoje vietoje. Jei čia būtų daugiau žiūrovų, dvidešimt ar trisdešimt, nesukurtume artimo ryšio. Norime bendrauti su kiekvienu, kuris atėjo pasižiūrėti mūsų pasirodymo, kurio metu mes nuolat keičiame vietą, tai darome kartu su žiūrovais“, – sako šokėja ir choreografė S. Shetty.

Nors Kauno tvirtovės ketvirtasis fortas atvertas visuomenei, jis mažai žinomas ir retai lankomas. Pasirodymas „Shy palms“ bent kiek atgaivina niūrų karinį kompleksą, kuriame dažniausiai šeimininkauja šikšnosparniai.

„Tai labai nelengvas pasirodymas, kūrinį reikia atlikti prie arti esančių žiūrovų. Taip pat čia nėra elektros ir šalta, tikrai ne kaip įrašų studijoje. Fortas – neįprasta vieta, gal todėl ir mūsų atliekamas kūrinys išskirtinis“, – sako V. Kokotas.

Tai jau ne pirmas Vokietijoje gyvenančių menininkų pasirodymas fortuose. Prieš metus kartu su Jokūbu Nosovu menininkai pristatė spektaklį „Žiemos sodas“, skirtą Kauno trečiajam fortui.

Išsamiau – reportaže:

Kauno IV-ajame forte – garsai, šviesos ir netikėtai atsirandantys objektai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt