Kultūra

2019.10.04 15:19

Pradedamas rodyti Algimanto Puipos filmas „Kita tylos pusė“: pavadinimas toks, kad neplaktų kritikai

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.04 15:19

Nuo šiandien Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti naujausias Algimanto Puipos filmas „Kita tylos pusė“ pagal garsaus švedų rašytojo Torgny Lindgreno romaną „Kamanių medus“, parašytą 1995 metais. Filmui sukurti prireikė daugiau nei dešimtmečio.

Režisierius A. Puipa LRT pasakoja, kad idėja sukurti filmą radosi prieš 15 metų. Buvo gautos kūrinio autorinės teisės, surinkta švedų kūrybinė grupė, parašytas scenarijus. Tačiau, negavus Lietuvos finansavimo dalies, filmas nebuvo pradėtas.

Per tą laiką liovėsi galioti autorinės teisės. Vis dėlto režisierius sako prieš dvejus metus vis tik grįžęs prie šio scenarijaus.

„Seniai buvau palikęs, net du režisieriai buvo atėję prašyti, kad perleisčiau kūrinį. Nes teisės buvo perduotos norvegams, kol atkeliavo į mano rankas. Po 15 metų man žmona Janina sako, klausyk, guli graži istorija“, – pasakojo A. Puipa.

Iš pradžių jis filmą kūrė tuo pačiu pavadinimu kaip romanas – „Kamanių medus“, tačiau vėliau savo kūriniui davė kitą. Kaip pats sako, „kita tylos pusė“ yra lyg nuoroda, kad tai ne romano inscenizacija, o filmas, sukurtas pagal romaną.

„Kai kuri filmą ne tiesiogiai pagal knygą, o keiti pavadinimą – esi saugesnis. Jei būčiau pakeitęs „Dievų miško“ pavadinimą, kritikai manęs nebūtų plakę. Kamanės neneša medaus. Tad kaip tai suprasti – ar tai simbolis? Dar yra varguolių medus, apynių – švediškas. Sutrikau, pamaniau, gal yra kas užslėpta – noriu savo versiją sukurti“, – aiškino režisierius.

Filme pagrindinius brolių vaidmenis sukūrė aktoriai Povilas Stankus ir Juozas Budraitis. O dviejų moterų, lemtingų jų gyvenime – vienos, brolius išskyrusios, o kitos, mėginančios sutaikyti, – aktorės Viktorija Kuodytė ir Asta Stankūnaitė.

Išsamiai – „Labas rytas, Lietuva“ žinių reportaže.

Po daugiau nei dešimtmečio kūrybos: Algimanto Puipos filmas nuo šiandien pradedamas rodyti kino teatruose