Naujienų srautas

Kultūra2019.09.25 12:03

Po kaltinimų priekabiavimu Placido Domingo pasitraukia iš „Metropolitan Opera“ pasirodymų

LRT.lt 2019.09.25 12:03

Vienas garsiausių pasaulyje operos solistų Placido Domingo, prieš kurį laiką sulaukęs kaltinimų seksualiniu priekabiavimu, sutiko pasitraukti iš visų laukiančių Niujorko „Metropolitan Opera“ pasirodymų, praneša užsienio spauda.

78-erių metų operos atlikėjas dar šio trečiadenio vakarą turėjo atlikti pagrindinę partiją Giuseppe Verdi operoje „Makbetas“. Tai būtų buvęs pirmasis P. Domingo pasirodymas JAV nuo tada, kai jis apkaltintas seksualiniu priekabiavimu.

Nors P. Domingo dainavo „Makbeto“ repeticijose, Niujorko „Metropolitan Opera“ pranešė su solistu sutarusi dėl sprendimo šiam pasitraukti iš šių ir kitų ateities pasirodymų.

Tiesa, po to, kai keletas moretų išsakė kaltinimus solistui, P. Domingo yra surengęs pasirodymų Europoje.

Apie nutrauktą bendradarbiavimą su „Metropolitan Opera“ užsienio spaudoje pasisakė ir pats P. Domingo. Jis teigia vis dar nesutinkantis su jam mestais kaltinimais, bet galvojantis apie tai, kokį poveikį gali sukelti jo pasirodymas operoje „Makbetas“. Anot P. Domingo, jis nenori, kad dėmesys būtų nukreiptas ne į sunkų operos kūrėjų darbą, o jo figūrą ir istoriją.

Šių metų vasarą pasirodęs naujienų agentūros „The Associated Press“ žurnalistų tyrimas paskelbė daugelį šokiravusią informaciją apie P. Domingo darytą seksualinį spaudimą. Apie patirtus išgyvenimus prabilo net devynios moterys.

Operos grandas ne vieną dešimtmetį galimai naudojosi padėtimi ir priekabiavo prie moterų. Vienas viliojo siūlydamas perspektyvaus darbo galimybes, kitų profesines karjeras žlugdė šioms atsisakius santykių su juo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi