Naujienų srautas

Kultūra2019.08.13 14:40

Operos grandas Placido Domingo kaltinamas seksualiniu priekabiavimu: 9 moterys sako nukentėjusios

Operos legenda Placido Domingo sulaukė kaltinimų seksualiniu priekabiavimu. Devynios moterys sako tapusios jo daryto seksualinio spaudimo aukomis. P. Domingo kaltinamas pasinaudojęs aukštomis pareigomis garsiuose teatruose ir žlugdęs jam atsakiusių moterų karjeras. Pats P. Domingo bet kokius kaltinimus neigia.

P. Domingo laikomas vienu geriausių visų laikų operos balsų. Jis – daugybės prestižinių apdovanojimų laureatas, taip pat išskirtinis dirigentas ir Los Andželo operos generalinis direktorius. Dabar kaltinamas, kad šia galia pasinaudojo darydamas seksualinį spaudimą moterims.

Amerikiečių naujienų agentūros „Associated Press“ tyrimas atskleidžia, kad 78 m. operos superžvaigždė ne vieną dešimtmetį galimai naudojosi padėtimi ir priekabiavo prie moterų. Vienas viliojo siūlydamas perspektyvaus darbo galimybes, kitų profesines karjeras žlugdė šioms atsisakius santykių su juo.

Mecosopranas Patricia Wulf sako skrajojusi padebesiais, kai prieš 21 metus jai pasiūlyta atlikti du solo vaidmenis dviejuose spektakliuose – greta P. Domingo ir italų soprano Mirellos Freni. Bet svajonė greitai virto košmaru. P. Domingo tuomet buvo Vašingtono operos meno direktorius, o vėliau generalinis vadovas. Dabar 61 m. P. Wulf sako nežinojusi, kaip elgtis atsidūrus tokioje situacijoje.

„Iš karto imi svarstyti – ar neteksiu darbo? Jei pasakysiu „ne“, ar mano karjerai ateis galas? Kai tave taip spaudžia, jauti pyktį ir baimę. Juk atsakei galingiausiam žmogui šioje srityje. Dešimt metų dirbi, kad galėtum užlipti ant tokios scenos“, – pasakoja buvusi operos dainininkė P. Wulf.

P. Wulf teigia, kad P. Domingo buvo nuožmus, nekviestas belsdavosi į jos persirengimo kambarį, o aplankyti atvykusį vyrą vadino „konkurentu“. Nors fiziškai jos nelietė, moteris sako, kad toks elgesys jai varė paniką ir paveikė jos tolesnę karjerą: „Tai tikrai buvo priekabiavimas. Tikras, absoliutus priekabiavimas. Jis spaudė mane kartu vykti į jo namus, stengėsi, kad niekur be jo neičiau.“

Moteris sako, kad prabilo apie šią, pasak jos, „viešą paslaptį“, nes nebeturi ko prarasti. Iš viso devynios moterys sako patyrusiso P. Domingo seksualinį priekabiavimą, bet kol kas viešai prabilo tik ji. KItos baiminasi keršto, neigiamų pasekmių karjerai ir viešo pažeminimo.

Be šių devynių moterų, kurios sako patyrusios P. Domingo seksualinį priekabiavimą, dar šešios pasakojo, kad dviprasmiškas P. Domingo elgesys jas privertė jaustis nepatogiai.

„Associated Press“ žurnalistai taip pat sako kalbėję su keliomis dešimtimis kitų dainininkų, muzikantų, vokalo mokytojų ir administratorių, kurie pasakojo tapę nederamo P. Domingo elgesio liudininkais.

LRT.lt primena, kad operos dainininkas šiais metais koncertavo ir Lietuvoje. Vasario 16-osios proga solistas surengė koncertą Žalgirio arenoje. Šį įvykį teigiamai įvertino tuometinė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, teigusi, kad P. Domingo koncertas reprezentuoja Lietuvą kaip šalį, turinčią gilias operos meno tradicijas ir daug jo gerbėjų. Susitikusi su solistu, D. Grybauskaitė įteikė jam šalies trispalvę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi