Kultūra

2019.08.13 14:10

Algimantas Puipa: gerai įvertinti aktoriai – tai man didžiausias statuso patvirtinimas

sulaukė sėkmės Skandinavijoje
LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“, LRT.lt2019.08.13 14:10

Naujausias Algimanto Puipos filmas „Kita tylos pusė“ tarptautiniame Skandinavijos kino festivalyje apdovanotas dviem prizais – tarptautinė žiuri jį pripažino geriausiu ilgametražio vaidybinio filmo kategorijoje, o pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Juozas Budraitis pelnė prizą už geriausią vyro vaidmenį.

Pats A. Puipa, kalbėdamas LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“, sako nesureikšminantis savo turimo status, tačiau apdovanojimais besidžiaugiants.

„Man džiugiausia, kad aktoriai, vaidinantys mano filmuose, gauna svarbius apdovanojimus. Tai tarsi įteisinimas, kad pasirinktas teisingas kelias, kad aktoriams tinka parinkti personažai, jie gali atsiskleisti. Man tai labai svarbu. Įvertinti aktoriai – ir mano paties profesinio statuso įtvirtinimas“, – tvirtina režisierius.

Skandinavijos kino festivalis, kuriame sulaukta sėkmės, labai įdomus ir savitas, pasakoja A. Puipa.

„Dar nesu dalyvavęs tokiame kino festivalyje. Šiuo atveju, žiuri nariai buvo skirtingose pasaulio šalyse, jiems išsiuntinėti filmai, vėliau nariai balsavo ir pasakė savo verdiktą. Galiausiai – pakvietimas į Helsinkį ir apdovanojimai. Žiūrovai pamatys filmą tik po kurio laiko, taigi kontakto su jais neturėjau. Bet priimtas buvau gražiai“, – džiaugiasi režisierius.

Kalbėdamas filmą „Kita tylos pusė“, Lietuvoje pasirodysiantį spalio 4 d., A. Puipa sako, kad kūrinys pastatytas pagal gerai žinomo rašytojo Torgny Lindgreno romaną „Kamanių medus“. Tai rašytojas, kurio romanai dažnai remiasi biblijos tematika, ne išimtis – ir šis kartas.

„Knygos „Kamanių medus“ dramaturgija labai stipri, stiprūs ir personažai. Tai – dviejų brolių kova, kaltės jausmas, meilė vienai moteriai, neapykanta, kuri brolius ir sujungia bei verčia gyventi vardan keršto. Tai tokia šekspyriška drama, o aš filmuose gana dažnai interpretuoju literatūros kūrinius. Filmą apibūdinčiau kaip sakmę“, – teigia A. Puipa.

Filmo kūrybinėje grupėje dirbo pripažinti Lietuvos kino meistrai – operatorius Algimantas Mikutėnas, dailininkas Galius Kličius. Pagrindinius vaidmenis suvaidino aktoriai Juozas Budraitis, Povilas Stankus, Viktorija Kuodytė. Filmo prodiuserė – Uljana Kim.

„Kita tylos pusė“ yra 21-asis ilgametražis vaidybinis A. Puipos filmas. Tarp daugelio žiūrovų mėgstamų režisieriaus kūrinių – filmai, tapę nacionalinės kino klasikos fondu, ar sukurti iki tol lietuviškame kine nenagrinėtomis istorijos ar visuomenės gyvenimo temomis; daug režisieriaus filmų yra sėkmingos nacionalinės literatūros ekranizacijos („Moteris ir keturi jos vyrai“, „Amžinoji šviesa“, „Žuvies diena“, „Bilietas į Tadž Machalą“, „Dievų miškas“, „Elzė iš Gilijos“, „Nuodėmės užkalbėjimas“, „Miegančių drugelių tvirtovė“ etc.).

Filmo „Kita tylos pusė“ gamybą parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt