Kultūra

2019.05.31 12:03

Meno mugės „ArtVilnius“ įspūdžiai: visatos tolius keičia žmogaus artuma

Šiemet į „ArtVilnių“ susirinko daug charizmatiškų įvairaus braižo menininkų. Bent keli jų nusipelnė išskirtinio dėmesio.

Vienas mugės dalyvių Youcefas Korichius iš Prancūzijos savo darbuose laikosi romantiškų linijų. Paveiksluose atsisako kasdienio žvilgsnio, nors tyrinėjimo objektu renkasi kasdienybę. Dažnai jo temos yra nutolusios nuo konteksto, elementai tarsi siekia išsilaisvinti iš drobės, yra vieniši, apgaubti melancholijos.

21 amžiaus menininkai savo kūriniuose dažnai rodo žmonių kasdienes problemas. Tarp tokių ir Prancūzijos duetas „Recycle Group“, kurį sudaro Andrejus Blochinas ir Georgijus Kuznecovas.

Grupė dažnai imasi istorijos temų, tarsi stengdamasi išspręsti pasaulio ir gyvenimo problemas. Tam renkasi tradicinius motyvus, tokius kaip statulos ar reljefai. Skulptūros yra pagamintos iš šiuolaikinių medžiagų, naudojant naujausias technologijas. Per istorinę stilistiką kūrėjai mėgina nuspėti būsimus meno įvykius.

Zacharas Kudinas – vienas aktyviausių jaunosios kartos baltarusių menininkų. Jis permąsto modernios tapybos patirtį, remdamasis neuroestetikos pasiekimais ir perspektyvomis. Paveiksluose per kosminius įvaizdžius atskleidžia žmogaus mąstymo greitį, minčių kaitą.

Žiūrovų dėmesį atkreipė brolių dvynių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų projektas ART, ART ir ART, ankstesnio sumanymo „Poveikis“ tęsinys. „Litexpo“ salėje jie pristato socialinę idėją, kaip vaikų globos namų auklėtiniams pradėti savarankišką ir kūrybingą socialinį gyvenimą.

Čia tarsi ištrinama riba tarp žmonių ir kūrinio. Tai susitelkimo ir profesinių įgūdžių reikalaujantis darbas, kuriam broliai neatsitiktinai pasirinko realistinę manierą.

„Šį mums artimo žmogaus atvaizdą norime sukurti kuo tikroviškesnį, beveik taktilinį – ilgai trunkantis skrupulingas piešimas leidžia labiau susipažinti, pastebėti ir perteikti kiekvieną detalę“, – sakė broliai. Projekto rengėjai nori savo darbštumo pavyzdžiu įkvėpti auklėtinį kūrybiškam gyvenimui, suteikti impulsų, atverti kūrybines galias.