Naujienų srautas

Kultūra2019.04.30 11:56

10-oji meno mugė „ArtVilnius“: žvaigždės, prancūziški akcentai ir baletas

LRT.lt 2019.04.30 11:56

„ArtVilnius“, didžiausias vizualiųjų menų renginys Rytų Europoje, šiemet švenčia 10 metų jubiliejų ir meno mėgėjus kviečia rezervuotis gegužės 30-birželio 2 dienas. Sostinėje, trijose „Litexpo“ salėse, bus galima išvysti net 66 meno galerijas, 300 menininkų iš 20 šalių, o vienu svarbiausių jubiliejinės meno mugės akcentų taps Prancūzija.

Į Vilnių atvyksta didelė prancūzų menininkų ir galerininkų komanda, kuri rengia specialias ekspozicijas. Prancūzijos šiuolaikinio meno scenai dedikuotą programą kuruoti pakviesta kylanti prancūzų kuratorė Aurélie Faure, dirbanti su tokiais svarbiais projektais, kaip „Fondation d'entreprise Hermès“, „Nuit Blanche“ ir pasaulinio garso galerija „Emmanuel Perrotin“.

Jubiliejinės meno mugės lankytojų ir pirkėjų laukia turtinga programa. Su Prancūzų instituto Lietuvoje palaikymu Vilniuje sulauksime net 11 prancūziškų galerijų. Kuratorės A. Faure rengiama #FocusFrance programa apims įvairias meno formas: nuo tapybos, videomeno iki performanso ir garso meno.

Į Vilnių atvyksta tokios garsios prancūzų galerijos kaip „Thomas Bernard“, „Ceysson-Benetière“, „Suzanne Tarasieve“ ir „Eva Hober“. Sostinę ir Vilniaus meno mugę pamėgusios prancūzų galerijos „Nivet-Carzon“ ir „Galerie des Petits-Carreaux“ taip pat grįžta kartu paminėti 10-ąjį „ArtVilnius“ gimtadienį.

Šiemet meno mugės komanda paruošė įspūdingą programą. „ArtVilnius‘19“ dalyvaus lyderiaujančios Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos galerijos. Mugės lankytojai susipažins su galerijomis iš Danijos, Italijos, Vokietijos, Rusijos, Austrijos ir Baltarusijos.

Vyks susitikimai su garsiais menininkais, įdomios paskaitos, performansai, edukacija ir geriausių menininkų rinkimai. Specialus piniginis prizas, kurį įsteigė mugės mecenatė advokatų kontora „Cobalt“, laukia geriausio jaunojo menininko.

„Per 10 metų meno mugė „ArtVilnius“ tapo svarbia bei žinoma žaidėja Rytų Europos regione. Tai ne tik kūrinių pardavimo, bet ir svarbus tinklaveikos centras tarp Rytų ir Vakarų, startinė platforma meno galerijoms patekti į kitas garsias Vakarų Europos meno muges. „ArtVilnius“ išsiskiria iš kitų Europos mugių tuo, kad mes 10 metų skyrėme ypatingą dėmesį meno edukacijai, augindami šiuolaikinio meno vartotoją“, – pasakoja „ArtVilnius‘19“ vadovė Diana Stomienė.

Neatsitiktinai ir šių metų mugės šūkis teigia „Gali grožėtis. O gali ir turėti“ ir primena, kad mugėje bus galima įsigyti kūrinių, kurie į Lietuvą atkeliaus iš viso pasaulio. Tai unikali proga, kai lankytojas vienoje vietoje ras tiek daug ir skirtingo meno bei garsių vardų. Meno mugės organizatoriai lankytojus ragina drąsiai bendrauti su galerininkais ir menininkais ir pasinerti į savo favoritų paieškas.

Svarbi jubiliejinės meno mugės „ArtVilnius“ dalis yra projektų zona 4-oje „Litexpo“ salėje. Ten tradiciškai prisistatys mugės ypatingo partnerio „Lewben Group“ įsteigtas fondas „Lewben Art Foundation“. Jis parengė ekspoziciją su pasaulinio garso vardais ir Lietuvos menininkų kūriniais, kurie palies įdomią temą – religiją šiuolaikiniame mene. Projektą įgyvendinti pakviesta lietuvių kuratorių komanda kartu su kuratore iš Italijos Francesca Ferrarini.

Meno mugė didžiuojasi partneryste su garsiu Krokuvos šiuolaikinio meno muziejumi MOCAK. Jų komanda šiemet į Vilnių atveža tarptautinę ekspoziciją, kurioje dominuos videomenas ir fotografija. „Fluxus“ dvasią skleis Jono Meko vizualiųjų meno centras, o Šiuolaikinio meno centras pristatys Dariaus Žiūros interaktyvią videoinstaliaciją. Šiemet mugės lankytojai taip pat galės rinkti jiems labiausiai patikusius menininkus ir galerijas, o laureatai bus apdovanoti mugės rėmėjo įsteigtomis piniginėmis premijomis.

10-osios meno mugės naujiena – partnerystė su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru. Jis mugėje pristatys šiuolaikinio baleto programą „Kūrybinis impulsas“. Lankytojai su specialiu bilietu galės aplankyti ir mugę, ir baleto pasirodymus.

Meno mugės „ArtVilnius“ komanda taip pat tęs renginio „Naktis galerijoje“ tradiciją. Gegužės 31 dieną Vilniaus galerijos duris atviras laikys iki 23 valandos. Galerijų lankymas nemokamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi