Kultūra

2015.09.08 13:45

Seime veiks M. K. Oginskiui skirta paroda

ELTA2015.09.08 13:45

Antradienį Seimo rūmuose bus pristatyta 250-osioms Mykolo Kleopo Oginskio gimimo metinėms skirta paroda „Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę“.

Antradienį Seimo rūmuose bus pristatyta 250-osioms Mykolo Kleopo Oginskio gimimo metinėms skirta paroda „Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas į Tėvynę“.

Parodą, kurią rėmė Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa, parengė Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus. Parodą pristatys Seimo narys Jurgis Razma.

Rietavo muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas tikisi, kad „M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms skirta paroda padės ne tik iš naujo atrasti ir pažinti šią asmenybę, bet ir leis giliau suvokti dramatiškus XVIII a. antrosios pusės istorinių lūžių įvykius, kurių metu iš pasaulio žemėlapių buvo ištrintas Abiejų Tautų Respublikos, kartu ir Lietuvos, vardas“.

„Jubiliejinė M. K. Oginskio sukaktis turi pasitarnauti egzistenciniam mūsų visų susivokimui. Liūdniausia, kas gali nutikti, tai patikėti iliuzija, kad mūsų Tėvynės likimu pasirūpins kitos valstybės, kad patriotizmo idėjos paseno ir nebeatitinka šiuolaikinio, modernaus pasaulio elgsenos standartų“, – sako V. Rutkauskas.

Pasak parodos rengėjų, M. K. Oginskio (1765–1833) gyvenimas, jo politinė, diplomatinė, visuomeninė veikla ir kūrybinis palikimas, kaip reta, taikliai atspindi istoriškumo suvokimo principus ir idealus. Sunkiausiais istorijos laikotarpiais juos primindavo nemirtingojo polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne“ melodija.

2015-uosius Seimas yra paskelbęs M. K. Oginskio metais. M. K. Oginskio 250-osios gimimo metinės taip pat yra įtrauktos į UNESCO minimų sukakčių kalendorių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.