Gyvenimas

2021.10.12 17:55

Salų dvaro kavinėje sukasi neeilinis darbuotojas – klientus aptarnauja padavėjas-robotas

Vesta Tizenhauzienė, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.10.12 17:55

Kol vieni šalies darbdaviai suka galvas, kaip pritraukti darbuotojus, kiti sugalvojo originalių būdų, kaip užpildyti trūkstamas darbo vietas. Štai Rokiškio rajone, Salų dvare darbą pradėjo ir lankytojus džiugina išmanusis robotas.

Salų dvaro valdytoja Birutė Dapkienė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja, kad robotas kavinėje dirba jau porą savaičių.

„Jo pagrindinė funkcija yra išvežioti maistą, surinkti indus, – sako B. Dapkienė ir priduria, kad robotas itin palengvina padavėjų darbą. – Kadangi pas mus dvare yra dideli atstumai, (eiti – LRT.lt) su lėkštėmis ir kitais indais labai vargina, pasijaučia ir nugaros skausmai. Darbo pabaigoje būna iš tiesų labai sunku.“

Anot B. Dapkienės, per porą savaičių robotas jau spėjo pasiteisinti, mat vienu metu jis gali aptarnauti 4 staliukus. „Kai būna didesni užsakymai, būna, ir po 200 žmonių atvažiuoja, ir ekskursijos, <...> tai kai reikia aptarnauti, sunešti, atvežti, jis, galima sakyti, kokius 3 žmones pavaduoja“, – pastebi B. Dapkienė.

Ji pasakoja, kad robotą-padavėją darbui paruošė kartu į kavinę atvykę jo pardavėjai. „Suprogramuoti nėra sudėtinga <...> – 3 kartus pravedi pro tą pačią vietą ir jis įsimena. Staliukai būna sunumeruoti, tai jis žino, kur atvažiuoti. Kur tu jį nukreipi, ten jis ir važiuoja.

Jeigu kažkokia kliūtis – pasitraukia. Galima jį paglostyti, jis ir juokiasi, ir mirksi. Tiesa, jeigu atsibosta, jis pasako patraukti rankas. Kalba angliškai, bet gimtadienio dainas dainuoja lietuviškai“, – apie naują darbuotoją pasakoja Salų dvaro valdytoja.

Visas pokalbis ir klientų atsiliepimai apie padavėją-robotą – spalio 12 d. laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Rokiškio rajone įsikūrusioje kavinėje sukasi neįprastas darbuotojas: čia klientus aptarnauja robotas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt