Gyvenimas

2021.06.16 13:32

Gerbėjų prizą atsiėmęs „Auksinio proto“ dalyvis Saulius suskaičiavo: oriai pragyvensiu dvejus metus

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.06.16 13:32

To Lietuvos intelektualinių žaidimų istorijoje dar nebuvo – antrą vietą LRT TELEVIZIJOS žaidime „Auksinis protas“ užėmusiam Sauliui Zaliui gerbėjai padovanojo paguodos prizą – 12 tūkst. eurų. Dovanos atsiimti atvykęs S. Zalys neslėpė jaudulio ir sakė neįsivaizduojantis, kuo užkariavo žiūrovų širdis: „Kažkuo patikau. Nesakyčiau, kad nesu tuo patenkintas.“

„Anglai turėjo širdžių princesę. „Auksinis protas“ turi savo širdžių saulę – Saulių Zalį“, – sakė vienas iš „Auksinio proto“ vedėjų Arūnas Valinskas, drauge su kolega Andriumi Tapinu trečiadienį S. Zaliui įteikęs gerbėjų dovaną. A. Valinskas pridūrė – turime progą liudyti tokį įvykį, kokio Lietuvos, o gal net ir pasaulio intelektualinių žaidimų istorijoje nebuvo.

Birželio 11 d. įvyko žaidimo „Auksinis protas“ superfinalas, jame nugalėjo ir pagrindinį prizą – 10 tūkst. eurų – pelnė Pinigų muziejaus ekskursijų vadovas Tomas Grėlis. Dėl nugalėtojo titulo žaidime varžėsi ir muziejininkas iš Trakų Saulius Zalys, antrus metus iš eilės likęs vos per žingsnį nuo pergalės.

Nors netapo čempionu, ne pirmą sykį intelektualiniame žaidime dalyvaujantis muziejininkas tikrai pelnė Širdžių žaidėjo vardą. Vienas iš „Auksinio proto“ vedėjų, žurnalistas Andrius Tapinas pastebėjo, kad socialiniuose tinkluose kilo banga, palaikanti S. Zalį.

„Po finalo transliacijos „Discord“ nuvilnijo komentarų banga, platformos nariai tikino esantys dideli Sauliaus gerbėjai ir norintys prisidėti prie paguodos prizo. Kadangi „Discord“ platformoje turiu patvirtintą tapatybę ir visi žino, kad ten tikrai mano paskyra, iš jos brūkštelėjau žinutę, kad internete kalbėti lengviausia, tačiau žmonės galėtų įrodyti, jog kalba ne tuščiai.

Kitaip sakant, mečiau iššūkį „Discordui“ ir pasiūliau patikimoje lietuviškoje platformoje contribee.com sukurti paskyrą ir pažiūrėti, kas bus. Ir „Discordas“ mano iššūkį mielai priėmė“, – portalui LRT.lt kiek anksčiau sakė A. Tapinas.

Saulėtą birželio 16-osios popietę LRT TELEVIZIJOS žaidimo „Auksinis protas“ dalyvis S. Zalys su jauduliu priėmė laidos gerbėjų surinktus 12 tūkstančių eurų (tokia suma jam atiteks sumokėjus mokesčius). Suma, didesnė net už pagrindinį prizą, atitekusį pirmos vietos nugalėtojui, buvo surinkta vos per 36 valandas.

Atsiimti prizo su kurso draugu atvykęs S. Zalys neslėpė vis dar sunkiai galintis patikėti tuo, kad gavo tokią dovaną. „Manau, kad žmonės yra geresni ir atjautesni, nei jie galvoja patys apie save. Čia kaip tame žymiame rusiškame animaciniame filme: šunys kanda ne dėl to, kad jie pikti, o dėl to, kad gyvenimas šuniškas arba kažkas pasakė „fas“. Tikiu, jeigu žmogus pargrius, kažkas ateis ir jį pakels.

Ką noriu pasakyti labai nuoširdžiai – kai skaičiau tuos pranešimus, net nuvarvinau sūrią vyrišką“, – susijaudinimo neslėpė S. Zalys, dar sykį padėkojęs visiems savo gerbėjams, palaikiusiems draugams ir „Discordo“ bendruomenei. S. Zalys jau anksčiau A. Tapinui užsiminė, kad iš rikiuotės išėjo senasis jo televizorius. Be gerbėjų surinktų pinigų, žaidėjui buvo padovanotas ir naujas televizorius – kad S. Zalys galėtų ruoštis kitiems protmūšiams.

Gerbėjų dovaną priėmęs S. Zalys sakė paskaičiavęs – už tokią sumą oriai pragyventi jam pavyks dvejus metus. Visgi yra ir didesnių svajonių. „Galvoju, kad nors ir būdamas neįgalus, kažkur išvažiuosiu į artimąjį užsienį. Didžiausia svajonė, kuri, nelabai tikiu, kad išsipildys, būtų nuvažiuoti į laisvą Baltarusiją“, – sakė S. Zalys.

Paklaustas, koks buvo jo raktas į laidos žiūrovų širdis, vyras nestokojo humoro jausmo. „Manau, mano nepakartojamas žavesys, mano neišsemiamas intelektas, – portalui LRT.lt šypsojosi įvykio kaltininkas. – Atvirai pasakius, pats nelabai žinau. Aš žmogus kuklus, įžūlumo neturiu. Kažkuo patikau. Nesakyčiau, kad nesu tuo patenkintas.“

„Auksinio proto“ vedėjai A. Tapinas ir A. Valinskas džiaugėsi, kad „Discord“ platformos vartotojai, garsėjantys paskalomis ir piktais komentarais, šįsyk pademonstravo neįtikėtiną vienybę ir sukėlė visus nustebinusią gerumo bangą. Be suakotų pinigų, žmonės šiuo metu bedarbiui S. Zaliui ėmė siūlyti ir darbo vietas.

Dilemą ilgus metus Trakų istorijos muziejuje pradirbusiam vyrui iškėlė ir A. Valinskas. Jis S. Zaliui pasiūlė rinktis: trečią kartą dalyvauti „Auksiniame prote“ arba prisijungti prie žaidimo kūrybinės grupės ir galvoti klausimus kitiems žaidėjams.

Ilgai sukęs galvą, S. Zalys sakė mielai pakonsultuotų laidos kūrėjus jam artimomis istorijos, gyvosios gamtos, zoologijos, ornitologijos temomis, tačiau su sąlyga, kad A. Valinskas pakvies jį sužaisti LRT TELEVIZIJOS žaidime „Kas ir kodėl?“ Laidos prodiuseris ir redaktorius A. Valinskas sukirto su S. Zaliu rankomis – prašymą patvirtino.

S. Zalys pasižymi kuklumu, išlavintu humoro jausmu ir stulbinančia atmintimi. Tiesa, portalui LRT.lt jis sakė atminties niekaip netreniruojantis. „Tai – Dievo dovana. Jeigu ką perskaitau ir tame tekste nėra skaičių, aš tekstą atsimenu“, – šypsojosi vyras.

Sugrįžęs namo, jis sakė visų pirma pasigirsiantis katei, vardu Kazimiera, o paklaustas apie vasaros planus S. Zalys džiaugėsi, kad atlaisvėjus karantinui vėl bus progų susitikti su artimaisiais: „Skambino pusseserė, lyg organizuoja giminių susitikimą, kas buvo labai seniai. Susitikimą berods organizuoja ir mūsų labai draugiška istorijos teisės grupė. Jei suorganizuos, būtinai važiuosiu.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.