Gyvenimas

2021.06.01 12:06

Unikalaus Vilnių su Liublinu sujungusio „Portalo“ tikslas – vienyti draugiškas bendruomenes

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.01 12:06

Vilnių su Liublinu sujungė „Portalas“. Apie projektą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo „Vilnius Tech“ „LinkMenų fabriko“ direktorius Adas Meškėnas ir projekto koordinatorė Ringailė Papartytė.

„Projekto idėja gimė projekto autoriui, iniciatoriui ir pagrindiniam mecenatui Benediktui Gyliui, jo paramos fondo prezidentui prieš 5 metus kaip noras pakeisti suvokimą į skaldančias idėjas, poliarizuotus naratyvus, sklandančius šiomis dienomis pasaulyje“, – pasakoja R. Papartytė.

„Portalo“ tikslas – išplėsti vienybės ribas, pakeisti globalų suvokimą, globalių sprendimų paiešką, išplėsti geografinės empatijos ribas.

„Pirmas žingsnis buvo sujungti Vilnių su draugiškais miestais, draugiškomis valstybėmis ir bendruomenėmis. Tad Liublinas nebuvo konkreti mūsų lokacija geografine prasme. Tiesiog ilgai ieškodami miesto partnerio atsižvelgėme į mūsų ilgalaikius istorinius ryšius su šiuo miestu“, – teigia projekto koordinatorė.

A. Meškėnas sako, kad „Portalas“, Vilniuje pastatytas prie geležinkelio stoties, – ir skulptūra, ir interakcija, kuri turi ir savo elektroninę dalį. Tiek išorė (stiprus betonas, nerūdijantis plienas, grūdintas stiklas), tiek vidus – gana trapi elektronika – turi veikti kartu. „Būtent kompleksinis požiūris ir padaro šį projektą gana įspūdingą“, – pažymi jis.

Kameros transliuoja tiesioginį vaizdą iš Liublino į Vilnių ir atvirkščiai. Beje, tiek ekranai, tiek programinė įranga nėra paprasti.

Plačiau apie projektą – gegužės 29 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Prie Vilniaus geležinkelio stoties atsivėrė ir vienybės ribas išplėsti kviečia su Liublinu sujungiantis „Portalas“

„Portalo“ projektas – LRT.lt nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt