Gyvenimas

2021.05.13 11:55

Čia patenka tik delegacijos: specialiai iš Roterdamo – žvilgsnis į „Eurovizijos“ užkulisius

Eimantė Juršėnaitė, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.13 11:55

Tiesiogines „Eurovizijos“ transliacijas iš Roterdamo „Ahoy“ arenos stebės milijonai televizijos žiūrovų, tačiau į arenos vidų galės patekti vos keli tūkstančiai. Dar mažiau žmonių gali pamatyti konkurso užkulisius, tad portalo LRT.lt skaitytojams – galimybė pasižvalgyti ten, kur kitiems įžengti draudžiama.

Milžiniškas renginių kompleksas „Ahoy“ užima 90 tūkst. kvadratinių metrų plotą ir susideda iš erdvės mugėms ir parodoms, kongresų bei konferencijų centro ir arenos „Ahoy“. Tiesa, pati arena, talpinanti 16 424 žmones, buvo atidaryta 1971-aisiais, taigi šiemet minimas jos 50-metis. O ar galima gimtadienį paminėti gražiau, nei su dainų konkursu, į kurį atvyksta visos Europos atlikėjai.

Kaip teigia konkurso organizatoriai, „Ahoy“ arena Roterdamo gyventojai labai didžiuojasi: „Čia gyveni šia akimirka, čia susitinka graži praeitis ir įkvepianti ateitis.“

Tiesa, kol Roterdame vyksta „Eurovizija“, į areną „Ahoy“ gali įeiti tik akredituoti asmenys – konkurse dalyvaujančių šalių delegacijos ir renginio organizatoriai bei aptarnaujantis personalas.

Tačiau ir šalių delegacijas kas kartą pasitinka griežta apsauga – kad patektų į vidų, kiekvienas atvykęs turi praeiti patikras panašias į esančias oro uostuose. Dėl COVID-19 galioja ir dar viena sąlyga – užeiti gali tik tie, kuriems ne seniau nei prieš 48 val. buvo atliktas testas, patvirtinantis, jog asmuo neužsikrėtęs koronavirusine infekcija. Nepaisant to viduje būtina dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo ir kitų reikalavimų.

Atvykusi į areną kiekviena delegacija pirmiausia palydima į savo persirengimo kambarį. Mūsų šalies delegacijai skirtame kambaryje yra minkštasuoliai, ant kurių įsitaisę grupės nariai gali atsikvėpti ar užkąsti, taip pat veidrodžiai ir stalas, kad atlikėjai ir stilistai galėtų patogiai darbuotis.

Persirengimo kambariai išsidėstę keliuose koridoriuose, taigi Lietuvos „kaimynai“ vadinamajame delegacijų burbule – Slovėnijos, Rusijos, Rumunijos, Izraelio atstovai. Nenuostabu, jog išėję į koridorių mūsų atlikėjai gali sutikti savo varžovus iš pirmojo pusfinalio. Pavyzdžiui, po antrosios repeticijos grupės „The Roop“ lyderį Vaidotą Valiukevičių užkalbino Belgijos atstovai – grupės „Hooverphonic“ nariai.

Išėjus iš koridorių patenkama į erdvią poilsio zoną, nusėtą sėdmaišiais, krėslais, sofomis, ant kurių įsitaisius, per didžiulį ekraną galima stebėti savo ar užsienio šalių atlikėjų repeticijas. Čia vaišinama kava, gaiviaisiais gėrimais, vaisiais ir užkandžiais. Pakraštyje įsikūrę grožio meistrai, kurie dalija patarimus atlikėjams ir bendrauja su delegacijų stilistais bei vizažistais.

Smagi pramoga lūkuriuojantiems delegacijų atstovams – speciali sienelė, ant kurios kiekvienas panoręs gali ką nors užrašyti, pavyzdžiui, palikti autografą, palinkėjimą savo ar kitos šalies atlikėjams, o gal priminimą apie savo atstovaujamos šalies dainą. Įdomu tai, kad vieną sykį panaudojus žymeklį, jis padedamas į panaudotų žymeklių indą. Tai dar vienas saugumo reikalavimas dėl COVID-19.

Tiesa, nors tai ir poilsio zona, čia ilsisi ne visi – kai kurie susėdę prie patogių stalų darbuojasi prie kompiuterių, sukiojasi operatoriai, fiksuojantys atlikėjų žingsnius, vyksta trumpi interviu. Po antrosios repeticijos atlikėjams šypsenas kėlė čia besisukiojanti... panda. Vėliau paaiškėjo, kad ji čia atvyko su WWF (Pasaulio gamtos fondo) atstovais ir dalyvius kalbino apie aplinkosaugą.

Žurnalistams arenoje įrengta ir atskira erdvė. Čia vyksta spaudos konferencijos, interviu su dalyviais, ekranuose galima stebėti repeticijas ir patogiai darbuotis.

Atskira erdvė arenoje įrengta ir siuvėjų komandai – jei kažkuriam dalyviui skubiai prireiktų pataisyti kokį nors scenos kostiumą. Taip pat arenoje nuolat budi medikai.

Žinoma, svarbiausias arenos vieta – scena, ant kurios šiemet repetuoja ir pasirodo 39 šalių atstovai. Taip pat šali įrengtas vadinamasis žaliasis kambarys, kuriame pusfinalių ir finalo metu pasirodymus stebi atlikėjai ir delegacijų atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.