Gyvenimas

2020.10.18 16:18

Laisve alsuojanti mados „Injekcija“ atpalaidavo petnešas: jaunieji kūrėjai ir žavėjo, ir stebino

LRT.lt2020.10.18 16:18

„Kai aplink skamba taisyklės ir pasiūlymai susiveržti diržus, mes atpalaidavome petnešas“, – apie sostinėje vykusį konkursą „Injekcija“ kalbėjo jo sumanytoja, dizainerė Sandra Straukaitė. Išvysti finalininkų darbus susirinko gausus būrys mados mylėtojų bei stileivų, norėjusių išsiskirti ir savo aprangos deriniais.

Nors mados kolekcijų pristatymus esame įpratę žiūrėti prietemoje, sekmadienį vykęs jaunųjų talentų konkurso „Injekcija“ finalas tapo unikalia proga dizainerių kūrybą įvertinti dienos šviesoje ir kitomis akimis pamatyti šimto metrų ilgio „Dūmų fabriko“ podiumą, ant kurio prieš tai buvo pristatytos trylika „Mados infekcijos“ kolekcijų.

Anot konkurso sielos Sandros Straukaitės, šių metų konkurso tema – laisvė. „Būti, gyventi, neužsidaryti ir nepaskęsti depresijoje. Netgi uždarius sienas, mūsų uždaryti niekas negali“, – pristatydama festivalį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė S. Straukaitė.

Taigi konkurso dalyviams organizatoriai suteikė visišką kūrybinę laisvę – nebuvo nė vieno suflerio, nuorodos ar reikalavimo. „Skatinome kurti kaip galima geriausiai šiandien, bet su mintimis apie rytojų. Tikiu, kad laisvė pasikliauti savo protu yra didžiausias išbandymas, nes už viską esi atsakingas tik tu pats“, – kiek anksčiau yra pasakojusi festivalio sumanytoja.

Konkurso finale – penkiolika kolekcijų, tačiau teisę dalyvauti pasirodyti kitų metų „Mados infekcijoje“ iškovojo tik šeši kūrėjai: Valerie Armas (Italija), Domenico Orefice (Italija), Liepa Aliukaitė, Adelė Burokaitė, Agnese Eiduka (Latvija), Tauri Västrik (Estija).

Finalininkus atrinko specialiai suburta komisija: dizainerė iš Latvijos Laima Jurča, mados iliustratorė Goda Pele, fotografas Vaidas Jokubauskas, dizainerė Akvilė Jančauskaitė, „Apranga Group“ pirkimų direktorė Ilona Šimkūnienė ir festivalio „Mados infekcija“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė.

Renginio akimirkos – nuotraukų galerijoje.