Gyvenimas

2019.08.10 09:01

Vien gero fotoaparato nepakanka: svarbiausios taisyklės fotografuojant moterį

LRT.lt2019.08.10 09:01

Fotografijos dėstytojas Vladas Dobrovolskis laužo stereotipus ir sako: „Kiekvienas žmogus yra gražus, tik ne visi moka gražiai nufotografuoti. Gali turėti patį geriausią pasaulyje fotoaparatą, bet jei nežinai bazinių taisyklių – įsivaizduojamo rezultato nebus“.

Moterys dažnai skundžiasi, kad jos nuotraukose atrodo stambesnės. Ir tai – tiesa. Taip atsitinka dėl netinkamo fotografavimo kampo, apšvietimo, aplink esančių detalių. Vladas dalinasi keliais patarimais, kaip išvengti papildomų kilogramų nuotraukose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Fotosesijos metu situaciją valdo fotografas, todėl viskas priklauso nuo jo. Fotografuojant žmones svarbu atkreipti dėmesį į aplinką, į šviesos-tamsos santykį bei kiekį.

Taip, šviesą ir jos kiekį taip pat galite pasirinkti pats. Pro objektyvą stebėkite ne tik patį modelį, bet ir aplinką, kad į kadrą nepakliūtų antrame plane esantys nereikalingi objektai: šiukšlių dėžės, tualetai, kitų žmonių kūno dalys ar atskiri fragmentai. Atidžiai apžiūrėkite, kas vyksta aplink modelį.

Svarbu atkreipti dėmesį į horizonto liniją, žiūrėkite, kad ji būtų žemiau nei modelio galva, arba aukščiau, bet kad vizualiai nekirstų galvos, juosmens, kojų per kelius. Tas pats su fone esančiais daiktais, juk matėte tokių nuotraukų su iš ausų kyšančiais lapais, iš galvos augančiais medžiais, stulpais einančiais kiaurai žmogų, šviestuvais, tįsančiais virš galvos ir pan.

Visa tai atrodo labai neskoningai ir blaško dėmesio koncentraciją. Nesinori, kad žiūrovas stebeilytų į kakojantį šunį portreto antrame plane, o ne į jūsų fotografuotą modelį, ar ne tiesa?

Fotografuojant žmones svarbu atkreipti dėmesį į aplinką, į šviesos-tamsos santykį bei kiekį.

Fotografuojant žmones labai svarbu, kad objektyvas būtų jų akių lygyje. Tai reiškia, jei esate aukštas fotografas, jums reikės pasilenkti, gal net priklaupti, kad būtumėte viename akių lygyje. Jei fotografuosite iš viršaus, jūsų modelis nuotraukose atrodys mažo ūgio, o jo galva taps neproporcingai didelė lyginant su kūnu.

„Moterys, kurios kompleksuojate dėl pagurklio, fotografuojantis kilstelkite galvą šiek tiek aukštyn, nuotraukoje jūsų kaklas atrodys liaunesnis. Jei veidas ovalus, nuotraukoje gražiai atrodys tada, kai veidą šiek tiek pakreipsite į šoną. Tik atminkite – nosies galiukas neturi išeiti iš veido kontūro ribų“ – pasakoja 30-ties metų fotografavimo patirtį turintis ekspertas.

Fotografuojant žmones labai svarbu, kad objektyvas būtų jų akių lygyje.

Jei moteris turi plačius pečius, geriau nesifotografuoti apnuogintais pečiais, nes nuotraukoje jie atrodys vizualiai didesni nei yra iš tiesų. Galima juos pridengti lengva skraiste, šaliu arba modelis gali pasisukti šiek tiek šonu. Jokiu būdu nefotografuokite iš peties pusės, ypač jei rankos prispaustos prie kūno, paprašykite, kad modelis ranką šiek tiek atitrauktų nuo kūno, taip vizualiai ji atrodys lieknesnė.

Su modeliu reikia kalbėtis. Nepamirškite bendrauti. Drąsiai patarkite, taip modelis lengviau atsipalaiduos ir taip greičiau įgysite pasitikėjimą jumis kaip profesionalu.

Galima rasti daug mokymų, kur paprasti mirtingieji gali susipažinti su fotografavimo gudrybėmis. Galima išmokti ne tik kitą nufotografuoti, tačiau ir sužinoti, kaip pačiam elgtis prieš fotoaparato objektyvą, kad nuotraukos džiugintų akį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt