Anglijos futbolo rinktinės prakeiksmas panaikintas – po laimėtos baudinių serijos jie žais ketvirtfinalyje

„Spartako“ stadione antradienį užvirė karšta kova tarp Anglijos ir Kolumbijos rinktinių. Pagrindinis laikas pasibaigė lygiu rezultatu 1:1 (0:0) ir nugalėtoją teko aiškintis 11 metrų baudinių serijoje, kurioje geriau pasirodė anglai. Pirmą kartą pasaulio futbolo čempionato istorijoje europiečiai laimėjo baudinių seriją ir pateko į ketvirtfinalį, kuriame susitiks su Švedijos rinktine.

Anglijos rinktinė susitikime su Tunisu turėjo sunkumų ir tik per pridėtą laiką įmušė antrąjį įvartį, kuris nulėmė pergalę 2:1. Mačas su Panamos rinktine buvo lengvesnis ir jį „Trys liūtai“ laimėjo rezultatu 6:1. Paskutinėse grupės rungtynėse su Belgija anglai pralaimėjo 0:1, bet reiktų paminėti, kad abejose komandose nežaidė pagrindinės sudėties žaidėjai. Reiktų pripažinti, kad tikrasis šios rinktinės pajėgumas atsiskleidė tik aštuntfinalyje.

G. Southgate`as, AFP/Scanpix nuotr..

Kolumbija H grupėje finišavo pirmoje vietoje, tačiau pirmosiose čempionato rungtynėse jie likę dešimtyje 1:2 pralaimėjo Japonijos rinktinei. Kitose rungtynėse komanda iš Pietų Amerikos parodė visą savo puolimo potencialą ir nušlavė lenkus rezultatu 3:0. Rungtynės su Senegalu pietų amerikiečiai šventė pergalę rezulatu 1:0.

Rungtynes komandos pradėjo tokiomis sudėtimis:

Susitikimo teisėjas – amerikietis Markas Geigeras.

Kolumbijos rinktinės startinėje sudėtyje nebuvo Jameso Rodriguezo, kuriam rungtynėse su Senegalu atsinaujino trauma. Jį pakeitė Jeffersonas Lerma.

Anglijos rinktinės sudėtis – tokia pati kaip ir pirmose grupių etapo rungtynėse su Tunisu. Svarbu tai, kad po traumos, patirtos pirmosiose rungtynėse, į startinę sudėtį sugrįžo Dele Alli.

Rungtynės prasidėjo atsargiai. Abi komandos daugiau dėsemio skyrė gynybai ir tik atsargiai bandydavo pulti priešininkų vartus.

5-ą minutę Anglijos rinktinė surengė aštrią ataką, tačiau ją nutraukė Yerry Mina, kuris išmušdamas kamuolį lietė jį ranka. Kadangi tai darė už baudos aikštelės ribų, buvo paskirtas baudos smūgis. Jį atliko Ashley Youngas, tačiau kamuolį iškumščiavo Kolumbijos vartininkas Davidas Ospina.

Po šio įvykio Anglijos rinktinės futbolininkai užgulė pietų amerikiečių vartus. Anglai per pirmąsias 10 minučių kėlė net 3 kampinius, o jų priešininkai – nė vieno. Po to Anglijos rinktinė tik didino rungtynių tempą ir vis daugiau laiko praleisdavo su kamuoliu.

13-ą minutę Raheemas Sterlingas po kolumbiečių klaidos galėjo išvesti Anglijos rinktinę į priekį, tačiau jo smūgis buvo blokuotas.

Toliau Anglija nemažino savo apsukų ir jau 16 minutę Harry Kane`as po Kierano Trippier perdavimo galėjo iš kelių metrų atstumo įspirti į vartus, tačiau kolumbietis Y. Mina padarė viską, kad blokuotų anglui kelius vartų link.

Nuo 20-osios minutės Kolumbijos rinktinė ėmė artėti prie Anglijos vartų. Pirmąjį smūgį 22-ą minutę atliko Juanas Cuadrado, kuris stipriai smūgiavo į vartus, tačiau smūgis buvo blokuotas, o prie atšokusio kamuolio bandė spėti baudos aikštelėje buvęs Radamelis Falcao, tačiau anglai buvo greitesni ir kamuolį išspyrė į užribį.

Europiečiai per pirmąsias 25 minutes standartinėse situacijose nusileisdavo pietų amerikiečiams. Žaidimas buvo vis atsargesnis ir tuo buvo nepatenkinti žiūrovai, kurie ėmė švilpti.  30-ą minutę R. Falcao apsižodžiavo su priešininkais. Vis daugiau emocijų buvo reiškiama rungtynėse. 32-ą minutę J. Cuadrado apisžodžiavo su Harry Maguire`u.

Praėjus pusvalandžiui abi komandos ėmė atlikti vis daugiau netaiklių perdavimų. 32-ą minutę J. Quintero smūgiavo iš toli, tačiau netiksliai.

38-ą minutę šalia Kolumbijos baudos aikštelės su kamuoliu atsidūrė H. Kane`as, kurį neleistinai stabdė Jeffersonas Lerma. Buvo paskirtas baudos smūgis, tačiau tada baudos aikštelėje užvirė kova. Anglas Jordanas Hendersonas krito ant vejos ir kaltino kolumbietį Wilmarą Barrosą dėl neleistinų veiksmų. Kolumbietis gavo geltoną kortelę. Po keturių minučių aistrų, baudos smūgį atliko K. Trippieris, tačiau smūgis skriejo šalia vartų.

Aistrų tik daugėjo 45-ą minutę susistumdyme sudalyvavo Jesse Lingardas ir Y. Mina. Prieš tai iš toli smūgiavo H. Kane`as, tačiau netaikliai.

Prie pirmojo kėlinio buvo pridėtos 3 minutės. Per jas J. Quintero smūgiavo iš 20 metrų atstumo į vartus, tačiau kamuolys lėkė tiesiai į vartininką. Po kelių akimirkų Jesse Lingardas smūgiavo jau į Kolumbijos vartus, tačiau pietų amerikiečiai apsigynė.

Paskutinėmis pridėto laiko minutėmis neramus signalas Anglijos rinktinės sirgaliams. Po susidūrimo su kolumbiečiu ant vejos atsidūrė pirmas rungtynes po traumos žaidęs D. Alli.

Antrąjį kėlinį abi komandos vėl pradėjo atsargiai. Anglai labai atsakingai žaidė gynboje. Beveik visa komanda, tik gavus Kolumbijos rinktinei kamuolį, grįždavo į savo gynybines pozijas.

52-ą minutę kolumbietis Santiago Ariasas nustūmė H. Kane`ą ir gavo geltoną kortelę. Baudos smūgis buvo netaiklus.  Vėliau Anglijos rinktinė kėlė kampinį, tačiau jo metu Carlosas Sanchezas pademonstravo regbyje naudojamus judesius prieš H. Kane`ą. Teisėjas už šiuos veiksmus davė kolumbiečiui geltoną kortelę ir paskyrė 11 metrų baudinį.

Po to užvirė diskusijos su teisėju ir tarpusavyje tarp žaidėjų. Ginčų metu Anglijos rinktinės atstovas J. Hendersonas gavo geltoną kortelę.

H. Kane`as 57-ą minutę realizavo baudinį. Tai jau šeštasis anglo įvartis šiame čempionate. Jis rezultatyviausias čempionato žaidėjas. Davidas Ospina pasirinko šokti į kitą vartų pusę nei skriejo kamuolys. Rezultatas 0:1.

Po įvarčio aistrų tik daugėjo. 59-ą minutę Johnas Stones neleistinai sustabdė R. Falcao ir vėliau per gulinčio kolumbiečio galvą perkėlė kojas, kartu dar paliesdamas jo galvą. Teisėjas nemanė, kad toks veiksmas buvo tyčinis.

Pirmasis keitimas Kolumbijos rinktinėje buvo atliktas 61-` minutę, kai J. Lermą pakeitė Carlosas Bacca.

Kuo toliau, tuo aistrų tik daugėjo. Po Anglijos atakos R. Falcao užsipuolė teisėją, kodėl jis neskyrė Anglijos rinktinės žaidėjui kortelės už vaidybą, tačiau teisėjas už kalbas davė geltoną kortelę pačiam kolumbiečiui. Po kelių akimirkų dar vieną geltoną kortelė gavo po keitimo aikštėje pasirodęs C. Bacca.

Teisėjas prarado šių rungtynių kontrolę, o žaidėjai daugiau jėgų skyrė nešvariam žaidimui ir ginčams su teisėju.

67-ą minutę A. Youngas atsidūrė ant vejos. Jam prireikė medicininės pagalbos, tačiau rungtynes jis galėjo toliau tęsti.

Po dviejų minučių dar vieną geltoną kortelę gavo anglas J. Lingardas. Teisėjas jautė vis daugiau spaudimo iš žaidėjų ir tribūnų. Tai buvo jau septinta geltona kortelė, parodyta šiame susitikime.

Aprimus aistroms Anglijos rinktinė po truputį ėmė susigrąžinti rungtynių iniciatyvą. Kolumbijos rinktinė antrajame kėlinyje per 30 minučių nesukūrė pavojingų atakų ir pasižymėjo tik ginčais su teisėjais ir geltonomis kortelėmis.

77-ą minutę J. Lingardas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau jį sustabdė Davinsonas Sanchezas. Anglijos žaidėjai prašė dar vieno 11 m baudinio, tačiau jų prašymo teisėjas nepatenkino.

Po dviejų minučių Kolumbijos rinktinėje buvo atliktas antras keitimas – C. Sanchezą, kuris padėjo Anglijai uždirbti 11 m baudinį, aikštėje pakeitė M. Uribe. Beveik iš karto Anglijos rinktinėje buvo atliktas pirmasis keitimas –  D. Alli buvo pakeistas Ericu Dieru.

81-ą minutę anglas Kyle`as Walkeris vaikiškai suklydo aikštės viduryje, kamuolį perėmė C. Bacca. Jis jį perdavė J. Cuadrado, tačiau smūgis buvo netaiklus.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis vis daugiau laiko su kamuoliu praleido kolumbiečiai. 87-ą minutę R. Falcao siuntė kamuolį į vartus, tačiau jį sugavo Anglijos rinktinės vartininkas. Tai buvo antrasis šios rinktinės smūgis į vartus.

Susitikimo pabaigoje ginčai prasidėjo ir tarp Kolumbijos žaidėjų. 88-ą minutę buvo atlikti keitimai abejose komandose. Kolumbijos rinktinėje J. Quintero buvo pakeistas L. Murieliu, o Anglijoje Raheemą Sterlingą pakeitė Jamie Vardy.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos penkios minutės ir trečiąją pridėto laiko minutę buvo keliamas pirmasis kampinis prie Anglijos vartų. Po jo galva įvartį įmušė Y. Mina. Tai jau trečiasis jo įvartis čempionate, kuris svarbiausiu metu išlygino rezultatą.

Per likusį laiką Anglijos rinktinė dar stengėsi išsigelbėti ir aktyviai puolė vartus, o Kolumbijos rinktinė tiesiog gynėsi. Teisėjas užfiksavo pagrindinio laiko pabaigą, o rezultatas buvo 1:1. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimas ir vėl prasidėjo nervingai su pražangomis, tačiau aktyviau žaidė Kolumbijos rinktinė. 96-ą minutę C. Bacca galėjo įmušti įvartį, tačiau laiku iš vartų išbėgęs Anglijos vartininkas kamuolį sugavo.

98-ą minutę įvyko nesusipratimas. Vienu metu aikštėje buvo du kamuoliai. Kol vienas kamuolys buvo metamas į užribį R. Falcao sugalvojo pagudraudi ir įmušė įvartį, aišku, jis nebuvo įskaitytas, nes žaidimas buvo sustabdytas, tačiau kai kurie Kolumbijos sirgaliai šį įvartį spėjo atšvęsti tribūnose.

101-ą minutę oro dvikovą prie Anglijos vartų laimėjo C. Bacca ir uždirbo Kolumbijai kampinį, tačiau po jo įvartis nekrito į vartus.

Anglijos rinktinėje 102-ą minutę buvo atliktas keitimas. Vietoje A. Youngo į aikštę išbėgo Danny Rose`as.

Po kelių minučių R. Falcao galva siuntė kamuolį vartų link, tačiau jis lėkė šalia vartų. Anglijos rinktinė atrodė pasimetusi. Tikriausiai po H. Kane`o realizuoto baudinio mintimis jie jau buvo nusikėlę į ketvirtfinalį.

Prie pirmojo pratęsimo kėlinio buvo pridėta viena minutė, per kurią komandos nesukūrė nieko pavojingo.

Pirmąją antrojo pratęsimo kėlinį smūgiu iš nuošalės pradėjo J. Vardy, tačiau kamuolį sugavo vartininkas.

Atrojo pratęsimo kėlinio pradžioje abi komandos buvo aktyvios. Anglai atrodo atsigavo po praleisto įvarčio.

110-ą minutę Kyle Walkeriui prasidėjo kojų mėšlungis, 113-ą minutę jis sulaukė keitimo. Į aikštę vietoje minėto žaidėjo išbėgo Marcusas Rashfordas.

Prieš tai 112-ą minutę Danny Rose`o smūgis lėkė visiškai šalia vartų. Po trijų minučių savo laimę pabandė Ericas Dieris. Antrajame pratęsimo kėlinyje anglai aktyvesni.

116-ą minutę Kolumbijos rinktinėje buvo atliktas ketvirtasis keitimas. Santiago Ariasas buvo pakeistas Cristianu Zapata. Po dviejų minučių Cuadrado gavo geltoną kortelę, tačiau anglų baudos smūgis didesnių problemų nesukėlė. Prie pratęsimo buvo pridėta viena minutė.

Tai atvedė komandas jau prie trečiosios šiame čempionate baudinių serijos.

5. Ericas Dieras (Anglija) – taiklus.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo paskelbtas anglas H. Kane`as.

Kolumbija – Anglija 1:1

57` [0:1]  Harry Kane (11 m baudinys)

90+3` [1:1] Yerry Mina