Šalies didvyriu tapęs I. Akinfejevas: dabar visi pamatė, kokia yra Rusija

Rusijos futbolo rinktinė tęsia savo pasaką: prieš čempionatą išjuokta ir iškritikuota komanda – jau tarp aštuonių geriausių pasaulyje. Ir ji nežada sustoti.

Rusai aštuntfinalyje po 11 metrų baudinių serijos 4:3 (1:1) peržengė vienos pagrindinių turnyro favoričių Ispanijos barjerą ir pateikė pirmą didelę sensaciją atkrintamosiose varžybose.

Šis rezultatas – jau geriausias per visą Rusijos futbolo istoriją. Nors 1966 metais Anglijoje buvo užimta ketvirta vieta, tai padarė Sovietų Sąjungos komanda.

Šeimininkai 12 min. įsimušė kuriozišką įvartį į savo vartus ir, atrodė, kad Ispanijos atstovai sekmadienį turės lengvą pasivaikščiojimą Maskvoje. Tačiau 41 min. Artiomas Dziuba realizavo 11 m baudinį ir pakėlė pilnutėlį „Lužnikų“ stadioną ant kojų.

Ispanai per antrą kėlinį taip rimčiau ir nepagrasino varžovams, o per pratęsimą abi stovyklos bijojo rizikuoti, taigi visas veiksmas persikėlė į futbolo loterija vadinamą 11 metrų baudinių seriją.

Čia tikru didvyriu tapo Igoris Akinfejevas, atrėmęs du ispanų baudinius – Kokes ir Iago Aspaso. Ypač įspūdingas buvo pastarasis, kai I. Akinfejevas kamuolį atmušė lyg cirko akrobatas – koja.

Visi keturi rusų bandymai buvo tikslūs ir nepaliko vilčių Davidui de Geai. Rusai triumfavo 4:3 ir netikėtai pateko į ketvirtfinalį.