Lenkijos košmaras: Kolumbijos futbolo rinktinė sudaužė lenkų svajas apie kitą etapą

Sekmadienį H grupės žūtbūtinėje kovoje dėl šanso patekti į kitą etapą Lenkijos rinktinė rezultatu 0:3 (0:1) krito prieš Kolumbijos rinktinę. Kolumbija po pergalės dar išsaugo viltis patekti toliau, o paskutinėse rungtynėse jiems teks žaisti su Senegalo rinktine.

Prieš šį susitikimą jau sužaidė H grupės lyderės Japonija ir Senegalas. Jų susitikimas baigėsi rezultatu 2:2, o tai reiškia, kad abi komandos iki paskutiniųjų rungtynių grupių etape įsitvirtino pirmosiose vietose. Lenkijos pralaimėjimas palaidojo visas viltis eiti toliau, o Kolumbija su 3 taškais išlaiko galimybę patekti į kitą etapą.

Lenkijos rinktinė dar sužais paskutines rungtynes su Japonija, kurios gali nulemti šios Azijos šalies likimą.

Kolumbijos rinktinė pirmoji patyrė pralaimėjimą, kai likusi dešimtyje, pralaimėjo Japonijai rezultatu 1:2. Lenkai tą pačią dieną tik keliomis valandomis vėliau taip pat pralaimėjo rezultatu 1:2 ambicijų prieš čempionatą neslėpusiai Senegalo rinktinei.

J. Rodriguezas, AFP/Scanpix nuotr.

Tai buvo pirmasis Lenkijos ir Kolumbijos susitikimas čempionato istorijoje. Paskutinėse draugiškose rungtynėse 2006 metais pergalę rezultatu 2:1 šventė Kolumbija.

Nė vienas Lenkijos susitikimas su Pietų Amerikos atstovais nesibaigė lygiosiomis. „Ereliai“ keturis kartus laimėjo, o penkis turėjo pripažinti priešininkų pranašumą. Dauguma specialistų tikėjosi, jog sekmadienį bus išnaudotas lenko Roberto Lewandowskio potencialas. Būtent jis įmušė 21 įvartį per paskutines 16 rungtynių nacionalinėje komandoje.

Priešingai nei Lenkija, Kolumbija įvarčius mušė jau 20 iš eilės čempionato rungtynių. Kolumbijos rinktinės žaidėjas Carlosas Sanchezas šiais metais įsirašė į pasaulio čempionato istoriją kaip antras greičiausiai raudoną kortelę gavęs žaidėjas – jis ją užsidirbo jau 3 susitikimo minutę.

Rinktinės susitikimą pradės tokiomis sudėtimis:

Rungtynių pradžią Kazanėje paskelbė meksikietis teisėjas Cesaras Ramosas.

Kolumbijojos rinktinėje susitikime su Lenkija padėti negalėjo Carlosas Sanchezas, kuris pirmame čempionato susitikime gavo raudoną kortelę, tačiau nuo rungtynių pradžios aikštėje buvo Jamesas Rodriguezas.

Lenkijos rinktinė atliko tris pakeitimus savo startinėje sudėtyje lyginant su pirmosiomis rungtynėmis: Janas Bednarekas, Jacekas Goralskis ir Dawidas Kownackis nuo susitikimo pradžios buvo aikštėje.

Rungtynes aktyviai pradėjo abi komandos, tačiau per pirmąsias minutes daugiau laiko Lenkijos rinktinė praleido prie Kolumbijos vartų. 5-ą minutę R. Lewandowskis galva bandė kamuolį nukreipti vartų link, tačiau netikslų smūgį sugavo vartininkas Davidas Ospina. Ir iš karto po to nemalonus vaizdas Kolumbijos sirgaliams – vartininkas netyčia užkliuvo už Lenkijos žaidėjo kojos ir nugriuvo aikštėje. Jam prireikė medicininės pagalbos, tačiau rungtynes tęsti jis galėjo.

7-ą minutę ir vėl Kolumbijos rinktinės žaidėjas ant vejos. R. Lewandowskis netyčia užmynė ant jau gulinčio Yerry Mina rankos. Lenkas užsidirbo pražangą.

R. Lewandowkis šiose rungtynėse taip pat sulaukė ypatingo dėmesio. Jam gavus kamuolį prie jo visada atsirasdavo bent du priešininkai. Per pirmąsias 15 minučių buvo užfiksuota daug pražangų. Žaidimas aikštelėje buvo aktyvus, žaidėjai nebijojo prasižengti kiečiau. Tiesa, per šį laiką buvo atliktas tik vienas smūgis vartų link ir jį atliko Lenkija. Vienintelis Kolumbijos bandymas buvo užblokuotas.

Aktyvus rungtynių startas po 20 minučių pasikeitė į atsargesnį futbolą. Visoms sukurtoms atakoms trūko tikslumo ir išpildymo. Prie abiejų koamndų vartų keliami kampiniai taip pat nepadėjo sukurti pavojingesnių situacijų. 25-ą minutę J. Rodriguezas atliko perdavimą Rudameliui Falcao, tačiau šis nusprendė atlikti dar vieną perdavimą, kurį nutraukė Lenkijos gynybos pajėgos.

Jau pirmajame kėlinyje Kolumbijos rinktinėje 30-ą minutę Abelis Aguilas patyrė traumą ir aikštę paliko neštuvuose. 32-ą minutę jį pakeitė Mateusas Uribe.

Kolumbijos futbolininkai žaidė tarsi namuose. Kiekvienas Lenkijos žaidėjų prisilietimas prie kamuolio buvo nušvilpiamas, o kolumbiečiai net keldami kampinį visų pirma paragindavo sirgalius sukelti daugiau triukšmo. Kolumbijos rinktinės atakų smaigalyje beveik visada atsidurdavo J. Cuadrado. Lenkijos puolimas – bedantis.

40-ą minutę pribrendo Kolumbijos įvartis. Yerry Mina galva be gaileščio siuntė kamuolį į Lenkijos vartus ir išvedė Kolumbiją į priekį. Perdavimą atliko J. Rodriguezas. Lenkijos žaidėjai atrodė visiškai pasimetę.

Prie pirmojo kėlinio buvo pridėtos 4 minutės, nes pirmajame kėlinyje žaidimas stabdytas dėl kietų pražangų ar netgi patirtų traumų. Per pridėtą laiką Lenkijos futbolininkai nesukūrė pavojingų atakų.

Kolumbijos rinktinė pirmame kėlinyje tiesiog dominavo. Ji daugiau laiko praleido su kamuoliu (58 proc.), vienintelis smūgis į vartus pirmajame kėlinyje ir tapo įvarčiu.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo Kolumbijos rinktinė. R. Falcao 51-ą minutę pabandė smūgiuoti iš toli, tačiau kamuolys lėkė stipriai virš vartų. Lenkijos rinktinė per petrauką nerado vaistų, kurie pagerintų jų puolimą. R. Lewandowskis rungtynėse visiškai neutralizuotas. Lenkijai reikėjo rasti kitus puolimo pasirinkimus.

57-ą minutę pirmasis keitimas Lenkijos rinktinėje. D. Kownackį pakeitė Kamilis Grosickis. Šio žaidėjo pravardė – Turbo. Tikriausiai būtent greičio iš jo ir tikėjosi Lenkijos treneris.

Po minutės – pavojingiausia Lenkijos ataka, kuri galėjo baigtis R. Lewandowkio įvarčiu, tačiau iš vartų laiku išbėgo D. Ospina ir savo kūnu blokavo smūgį. Po smūgio vartininkas liko gulėti ant vejos, tačiau keitimo jam neprireikė.

Janas Bendarikas 61-ą minutę gavo geltoną kortelę dėl kietos pražangos prieš Alvarą Uribe. 66-ą minutę R. Lewandowskis siuntė kamuolį galva vartų link, tačiau jį kolumbiečiai be vargo blokavo.

Po pirmosios rimtos Lenkijos atakos lenkai pradėjo daugiau laiko praleisti priešininkų aikštės pusėje.

Lenkijos tragedija tęsėsi. 70-ą minutę R. Falcao išbėgo vienas priešais vartiniką ir įmušė antrąjį įvartį Kolumbijai. Savailaikį perdavimą atliko Juanas Quintero.

R. Falcao, Reuters/Scanpix nuotr.

72-ą minutę atlikti du keitimai. Lenkijos rinktinėje Bartoszą Bereszynskį pakeitė Lukaszas Teodorczykas, o Kolumbijos gretose J. Quintero pakeitė Jeffersonas Lerma.

Po kelių minučių Piotras Zielinskis turėjo šansą mušti įvartį, tačiau kamuolys lėkė šalia vartų.

Dar vienas Kolumbijos įvartis! Ir vėl vienas prieš vartus atsidūręs Kolumbijos žaidėjas nuginklavo vartininką. Įvartį 75-ą minutę įmušė J. Cuadrado, jau antrą rezultatyvų perdavimą atliko J. Rodriguezas. Kolumbijos rinktinė 3 smūgius atliko į vartų plotą ir visi jie tapo įvarčiais.

J. Cuadrado, AFP/Scanpix nuotr.

Po trijų minučių buvo atliktas paskutinis keitimas Kolumbijos rinktinėje. Įvartį įmušusį R. Falcao pakeitė Carlosas Bacca. 80-ą minutę atliktas ir paskutinis keitimas Lenkijos gretose. Kamilis Glikas aikštėje pasirodė vietoje Michalio Pazdano.

84-ą minutę įvyko nesusipratimas prie Lenkijos vartų ir kamuolys ketvirtą kartą vos neatsidūrė vartuose. Lenkijos rinktinė nuo 80-osios minutės dar bandė gelbėtis ir kūrė pavojingas atakas, tačiau jos nevirto įvarčiu. 85-ą minutę lenkas Jacekas Goralskis gavo geltoną kortalę.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos 5 minutės. Per jas Lenkijos rinktinė pavojingų atakų nesukūrė ir susitaikė su tuo, jog Rusiją teks palikti iš karto po grupių etapo.

Kolumbijos rinktinė rungtynėse daugiau laiko praleido su kamuoliu (54 proc.), atliko 4 smūgius į vartus, o Lenkija – 3. Lenkai per susitikimą prasižengė 15 kartų, o Kolumbija – 10.

Geriausiu rungtynių žaidėju tapo du rezultatyvius perdavimus atlikęs J. Rodriguezas.

J. Rodriguezas, Reuters/Scanpix nuotr.

Lenkija – Kolumbija 0:3

40` [0:1] Yerry Mina

70` [0:2] Radamel Falcao

75` [0:3] Juan Cuadrado